Głogów: atak na biuro posła PiS Wojciecha Zubowskiego. Wandale namalowali farbą obraźliwy napis

Polska
Głogów: atak na biuro posła PiS Wojciecha Zubowskiego. Wandale namalowali farbą obraźliwy napis
myglogow.pl
Nieznani sprawcy zamieścili obraźliwy napis na drzwiach biura poselskiego posła PiS

Wandale namalowali czerwoną farbą obraźliwy napis, a poniżej umieścili krzyż na drzwiach biura poselskiego posła PiS Wojciecha Zubowskiego w Głogowie na Dolnym Śląsku. Do zamka wpuścili klej. Polityk zapowiedział zgłoszenie sprawy na policję.

Ktoś zdewastował drzwi wejściowe do biura poselskiego posła PiS Wojciecha Zubowskiego w Głogowie (woj. dolnośląskie). Drzwi lokalu w budynku przy ul. Poczdamskiej zostały pomalowane czerwoną farbą.

 

- Widziałem to. Nie sądzę, aby było co komentować - miał powiedzieć polityk portalowi myglogow.pl. Według lokalnego portalu sprawa dewastacji zostanie zgłoszona policji.

 

ZOBACZ: Lublin. Nieznani sprawcy zniszczyli biuro ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka

 

Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej z Głogowa Anna Keep powiedziała serwisowi, że sprawcy wpuścili także klej do zamka.

 

myglogow.pl

Poseł nie chciał komentować zdarzenia

W rozmowie z Interią poseł Wojciech Zubowski nie chciał komentować zdarzenia. Wyjaśnił jedynie, że wandal, który zakleił zamek spowodował, że do pracy w korytarzu na pierwszym piętrze nie mogli dostać się pracownicy kilku innych biur, które mają tam siedziby. Biuro poselskie było w piątek nieczynne.

 

- Dopiero, gdy wymieniliśmy wkładkę zamka można było wejść - powiedziała Anna Keep portalowi miedziowe.pl.


Incydent przed siedzibą PiS. Pani Teresa posprzątała po Marcie Lempart, dostała bukiet kwiatów.

Sprawa nie została zgłoszona policji

- Sprawa nie została zgłoszona policji, ale na podstawie informacji dostępnej w internecie na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowa-śledcza, która obecnie zajmuje się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, w tym zebraniem dowodów i wszelkich śladów - powiedział Interii st. asp. Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

 

Policjant stwierdził, że nie wiadomo na razie czy sprawa będzie ścigana z urzędu, czy też będzie prowadzona na podstawie skargi. Jak stwierdził policja czeka na zgłoszenie dewastacji przez posła bądź jego biuro.

 

Więcej na ten temat przeczytasz w Interii

 

 

msl/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie