Zgierz. Atak na biuro posłanki PO. Nieznany sprawca zniszczył okno w lokalu

Polska
Zgierz. Atak na biuro posłanki PO. Nieznany sprawca zniszczył okno w lokalu
Facebook/Agnieszka Hanajczyk
Wybita szyba w oknie biura poselskiego Agnieszki Hanajczyk

W Zgierzu doszło do ataku na biuro posłanki Platformy Obywatelskiej Agnieszki Hanajczyk. Nieznany sprawca wybił szybę w oknie lokalu. Sprawą zajmuje się policja.

"Nieważne czy to #PolskawUnii czy #StrajkKobiet czy Platforma Obywatelska czy wreszcie komuś nie podoba się moja działalność poselska, ale chuligańskie ataki, wybijanie okien nie mieszczą się w walce o poglądy" - napisała w poście na Facebooku posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Hanajczyk. W poście zamieściła zdjęcia okna swojego biura w Zgierzu. Widać na nich wybitą szybę.

 


Jak powiedział polsatnews.pl aspirant Robert Borowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, do zdarzenia doszło pomiędzy godziną 20:45 w piątek, a 9:15 w sobotę.

Nagrania z monitoringu

- Funkcjonariusze prowadzą czynności w kierunku wyjaśnienia sprawy. W tym momencie nie mamy żadnych podejrzanych - powiedział Borowski. Jak dodał, w biurze nie ma monitoringu. Policja jest na etapie ustalania, które kamery monitoringowe z okolicy mogły nagrać zdarzenie.

 

Agnieszka Hanajczyk jest z wykształcenia prawniczką. W wyborach w 2019 została wybrana do Sejmu IX kadencji, kandydując z ramienia Koalicji Obywatelskiej i otrzymując 10 535 głosów.

an/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie