Rosja. Ukrainiec zatrzymany pod zarzutem organizowania zamachu

Świat
Rosja. Ukrainiec zatrzymany pod zarzutem organizowania zamachu
commons.wikimedia.org/SpetsnazAlpha/CC BY-SA 3.0
Według FSB zatrzymany mężczyzna przybył do Rosji w celu dokonania zamachu i "planował eksplozję dwóch samodzielnie sporządzonych ładunków wybuchowych".

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała o udaremnieniu zamachu, który miał przygotowywać zatrzymany obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał się przyznać do winy. Służby podały także, że dwóch innych Ukraińców - ojciec i syn - miało szpiegować, w tym fotografować rosyjskie obiekty strategiczne. W ich aucie była broń. Nie ujawniono, gdzie dokonano zatrzymań.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w czwartek o zatrzymaniu trzech obywateli Ukrainy, z których jeden miał przygotowywać zamach terrorystyczny na terenie Rosji, a dwaj mieli zbierać informacje o rosyjskich obiektach strategicznych.

 

Według FSB zatrzymany mężczyzna przybył do Rosji w celu dokonania zamachu i "planował eksplozję dwóch samodzielnie sporządzonych ładunków wybuchowych". Służby zapewniły, że mężczyzna ten przyznał się do winy.

 

ZOBACZ: Ukraina. Straż Graniczna zaprzecza informacjom o rzekomym "rozstrzelaniu migrantów"

 

Dwaj pozostali - ojciec i syn - przyjechali do Rosji "w celu zbierania informacji i wykonania fotografii i nagrań przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla życia ludności oraz obiektów infrastruktury transportowej" - oznajmiły służby. Zapewniły, że w samochodzie dwóch mężczyzn znaleziono broń.

 

Wszyscy trzej zatrzymani - według FSB - zostali zwerbowani przez ukraińskie służby specjalne: Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i wywiad wojskowy. Nie podano, w jakich regionach Rosji zostali zatrzymani.

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie