Koronawirus. Niemcy: Kolejne potwierdzone przypadki Omikrona i podejrzenia infekcji

Świat
Koronawirus. Niemcy: Kolejne potwierdzone przypadki Omikrona i podejrzenia infekcji
PAP/EPA/ANDY RAIN
15 nowych przypadków podejrzeń zachorowań spowodowanych wariantem Omikron wykryto u pasażerów przylatujących z Kapsztadu w RPA

Pierwsze przypadki nowego wariantu koronawirusa Omikron pojawiły się w Badenii-Wirtembergii. Departament zdrowia okręgu Alb-Donau zgłosił cztery osoby, u których potwierdzono zakażenie tym wariantem SARS-CoV-2. W Bawarii odnotowano 15 nowych przypadków podejrzeń zakażeń Omikronem.

Trzy z czterech zakażonych osób w Badenii-Wirtembergii wróciły z podróży służbowej z RPA, czwarta osoba jest członkiem rodziny jednego z podróżnych. Analiza mutacji przeprowadzona przez państwowy urząd zdrowia potwierdziła obecność nowego wariantu. Osoby zakażone przebywają wraz z domownikami w izolacji - informuje telewizja ARD.

 

W Bawarii odnotowano 15 nowych przypadków podejrzeń zachorowań spowodowanych wariantem Omikron. Wykryto je u pasażerów przylatujących w niedzielę samolotem z Kapsztadu w RPA, poinformował bawarski państwowy urząd zdrowia i bezpieczeństwa żywności w Monachium.

 

ZOBACZ: USA. Koncern Merck ocenia, że jego lek będzie skuteczny na każdy wariant koronawirusa

 

Jeśli podejrzenia się potwierdzą, to w Bawarii będzie już 18 przypadków wariantu Omikron. Według urzędu zdrowia wszystkie zakażone Omikronem osoby "mają się dobrze w tych okolicznościach". Nie zaobserwowano ciężkiego przebiegu choroby.

 

Przypadki zakażenia wariantem Omikron wykryto wcześniej także w Hesji oraz Saksonii.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie