USA. Koncern Merck ocenia, że jego lek będzie skuteczny na każdy wariant koronawirusa

Technologie
USA. Koncern Merck ocenia, że jego lek będzie skuteczny na każdy wariant koronawirusa
Flickr/rodrigo simoes
Nowy lek Mercka jest poddawany analizie

Merck&Co ocenia, że jego nowy lek na COVID-19 Molnupiravir, opracowany wraz z firmą Ridgeback Biotherapeutics, będzie skuteczny w przypadku każdego wariantu koronawirusa - poinformowała we wtorek wiceprezes amerykańskiego koncernu Daria Hazuda.

Nowy lek Mercka jest we wtorek poddawany analizie przez grupę rządowych ekspertów, czego zażądała amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) przed ewentualnym dopuszczeniem go na rynek.

 

ZOBACZ: Pfizer zwrócił się o zgodę na stosowanie leku na COVID-19

 

W listopadzie koncern Pfizer złożył wniosek do FDA o zgodę na stosowanie w leczeniu COVID-19 jego leku o nazwie Paxlovid, który w testach obniżył liczbę zgonów i hospitalizacji wśród osób zakażonych koronawirusem.

Umowa na tańszą wersję leku

Pfizer podpisał już umowę, na mocy której udostępni innym producentom możliwość produkowania tańszej wersji leku na COVID-19, co może oznaczać, że terapia będzie dostępna w 95 krajach.

 

Jak podaje AP, część ekspertów medycznych uważa, że leczenie COVID-19 będzie polegało na podawaniu kilku leków, aby chronić pacjentów przed różnymi skutkami zakażenia wirusem.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie