Warszawa. Od początku roku w metrze doszło do 82 przestępstw

Polska
Warszawa. Od początku roku w metrze doszło do 82 przestępstw
Wikipedia/Maximiliaan Ronaldszoon
Najwięcej przestępstw odnotowano na stacji Metro Centrum

Od początku roku w metrze warszawskim doszło do 82 przestępstw. Najwięcej na stacji Centrum - powiedziała rzeczniczka Komisariatu Policji Metra Warszawskiego mł. asp. Natalia de Laurans.

- Od 1 stycznia do 23 listopada bieżącego roku na terenie metra warszawskiego doszło do 82 przestępstw, z czego 58 przestępstw związanych było z posiadaniem środków odurzających - poinformowała w rozmowie z mł. asp. Natalia de Laurans.

 

Według danych najwięcej przestępstw zostało popełnionych na stacjach Centrum, Dworzec Wileński, Świętokrzyska M1 oraz Świętokrzyska M2.

 

ZOBACZ: Nowy wariant koronawirusa. Omikron w Europie. Gdzie dotarł i co o nim wiemy?

 

- Związane jest to przede wszystkim z tym, iż z tych stacji korzysta bardzo duża liczba pasażerów, z uwagi na to, że stacje te są węzłami przesiadkowymi łączącymi metro z innymi środkami komunikacji - tłumaczyła policjantka.

Obowiązek zakrywania ust i nosa

- Dodatkowo policjanci z komisariatu metra warszawskiego na bieżąco realizują zadania związane z obostrzeniami związanymi z wystąpieniem stanu epidemii - zaznaczyła.

 

Przekazała, że funkcjonariusze podczas codziennej służby sprawdzają czy pasażerowie metra stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki.

 

ZOBACZ: Lewica zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza Mejzę

 

- Od 1 do 23 listopada policjanci podjęli 1073 interwencje, które w 225 przypadkach zakończyły się ukaraniem mandatem karnym, pouczono 841 osób, a w przypadku 7 zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu - podała.

 

Poinformowała przy tym, że od początku roku policjanci z metra nie zarejestrowali wzmożonej działalności kieszonkowców na stacjach i pociągach podmiejskiej kolejki.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie