Warszawa. Skatował człowieka w Alejach Jerozolimskich. Wpadł na przejściu granicznym

Polska
Warszawa. Skatował człowieka w Alejach Jerozolimskich. Wpadł na przejściu granicznym
Zdj. ilustracyjne/ Stołeczna Policja
36-latek będzie odpowiadał za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny w Alejach Jerozolimskich - poinformował rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata. Dodał, że 36-latek wpadł na przejściu granicznym w Dorohusku.

Rzecznik śródmiejskiej policji przekazał, że sprawa miała swój początek w sierpniu ubiegłego roku. "To wtedy przed jednym ze sklepów w Alejach Jerozolimskich doszło do pobicia siedzącego tam mężczyzny. Pomimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń" - tłumaczył podinsp. Robert Szumiata.

 

Wskazał, że nad wyjaśnieniem sprawy i zatrzymaniem sprawcy zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

 

- To dzięki ich zaangażowaniu i współpracy z prokuraturą rejonową Warszawa Śródmieście doszło do zatrzymania podejrzanego - zaznaczył.

List gończy

Podał, że w ustaleniu wizerunku i danych personalnych mężczyzny pomogły m.in. wielogodzinne analizy nagrań z kamer monitoringów oraz przesłuchania świadków zdarzenia.

 

ZOBACZ: Siedlce. Nie żyje o. Maksymilian Adam Świerżewski. Zakonnik zmarł w wyniku pobicia

 

- Kiedy było już wiadomo, kim jest sprawca tego przestępstwa, prokuratura rejonowa dla Warszawy Śródmieścia wydała list gończy za 36-latkiem. Obywatel Ukrainy wpadł na przejściu granicznym w Dorohusku. Próbował uciec z Polski jako pasażer rejsowego autobusu - podkreślił. Dodał, że podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że 36-latek usłyszał w prokuraturze zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

 

- Na wniosek prokuratury sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące - podała prokurator.

 

ZOBACZ: Ostateczny wyrok 25 lat więzienia dla Daniela L. Mężczyzna zabił siostrę i usiłował zabić szwagra

 

Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia.

 

- Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili także, że to nie pierwszy raz, kiedy 36-latek wszedł w tak poważny konflikt z prawem. W 2009 roku został skazany na Ukrainie na 5 lat pozbawienia wolności za to samo przestępstwo" - dodał podinsp. Robert Szumiata.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie