Małopolskie. Znęcał się nad bliskimi. Zranił żonę w głowę

Polska
Małopolskie. Znęcał się nad bliskimi. Zranił żonę w głowę
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
60-latek, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu, od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz córką

Zarzut znęcania się nad żoną i córką usłyszał 60-latek z gminy Kęty. Pastwił się nad nimi od wielu miesięcy. W sobotę w trakcie awantury rzucił w żonę doniczką. Kobieta doznała urazu głowy - podała we wtorek oświęcimska policja.

- Śledczy, chroniąc obie kobiety przed dalszą przemocą, zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a także policyjny dozór. Za znęcanie się nad bliskimi mężczyźnie grozi pięć lat więzienia - powiedziała rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

 

ZOBACZ: Lubartów. Znęcał się, groził, w końcu zabił byłą żonę

 

Rzecznik podała, że w sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze, w trakcie której nietrzeźwy 60-latek rzucił porcelanową doniczką w żonę. Zranił ją w głowę. Natychmiast udał się tam patrol i ratownicy medyczni. - W mieszkaniu zastali 52-latkę z urazem głowy, którą zajmowała się 21-letnia córka, a także agresywnego mężczyznę. Został zatrzymany. Miał w organizmie 2,7 promila alkoholu - podała Jurecka.

 

Ratownicy medyczni stwierdzili, że kobieta doznała stłuczenia głowy, ale nie wymaga hospitalizacji.

Znęcał się od kilku miesięcy

Policjanci szybko zebrali dowody świadczące o tym, że 60-latek, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu, od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz córką. - Na tej podstawie mężczyzna w poniedziałek usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego m.in. dozór policyjny i nakazał mu natychmiast opuścić mieszkanie. Zakazał się mężczyźnie zbliżać do rodziny i nałożył niego obowiązek powstrzymania się od nadużywania alkoholu - powiedziała Jurecka.

 

Za naruszenie prokuratorskich nakazów i zakazów 60-latek może zostać tymczasowo aresztowany.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie