"Niepożądany" Ukrainiec w Polsce. Wpadł na egzaminie językowym dla cudzoziemców

Polska
"Niepożądany" Ukrainiec w Polsce. Wpadł na egzaminie językowym dla cudzoziemców
NwOSG
NOSG zatrzymał niepożądanego obywatela Ukrainy

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który figurował na liście osób niepożądanych na terytorium RP. Do zatrzymania doszło podczas egzaminu z języka polskiego dla ubiegających się o polskie obywatelstwo - poinformował we wtorek NOSG.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lesznowoli zatrzymali w sobotę obywatela Ukrainy. Mężczyzna figurował w wykazie osób niepożądanych na terytorium Polski. Do zatrzymania doszło podczas egzaminu z języka polskiego dla cudzoziemców ubiegających się o uzyskanie polskiego obywatelstwa.

 

- Czynności kontrolne przeprowadzone na terenie jednej z warszawskich uczelni językowych miały przede wszystkim na celu ujawnienie osób nieuprawnionych do udziału w egzaminie z języka polskiego - poinformował Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Te osoby mogły posługiwać się fałszywymi dokumentami lub należącymi do innych osób.

31-letni Ukrainiec na czarnej liście

To była trzecia interwencja tego typu przeprowadzona na prośbę dyrekcji szkoły. Zatrzymany cudzoziemiec to 31-letni obywatel Ukrainy - podała Straż Graniczna.

 

ZOBACZ: Viktor Orban po spotkaniu szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej: Bruksela prowadzi błędną politykę

 

Mężczyzna w 2019 roku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres lat trzech. Ponadto został ukarany grzywną w wysokości 100 stawek dziennych - 20 złotych każda - za łapownictwo i zniszczenie mienia ruchomego.

 

"Cudzoziemcowi wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym ustanowieniem zakazu ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw strefy Schengen na okres trzech lat" - poinformował nadwiślański oddział SG

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie