Włochy. Koronawirus. Obostrzenia w Górnej Adydze. W części gmin wraca godzina policyjna

Świat
Włochy. Koronawirus. Obostrzenia w Górnej Adydze. W części gmin wraca godzina policyjna
Pixabay/ulleo
W kilkunastu gminach oznaczonych czerwonym kolorem jako ogniska zakażeń bary i restauracje muszą być zamykane o 18.00, a godzina policyjna będzie obowiązywać od 20.00 do 5.00

We włoskim autonomicznym regionie Górna Adyga jako pierwszym w kraju wprowadzono restrykcje w związku z czwartą falą pandemii. Obostrzenia mają na celu zatrzymanie szybkiego wzrostu zakażeń i uniknięcie sytuacji, w jakiej znalazła się sąsiednia Austria. W części gmin wraca godzina policyjna.

Zamknięcie dyskotek i teatrów oraz kin, nakaz noszenia maseczek na zewnątrz, a w sklepach i w środkach komunikacji obowiązek tych o modelu Ffp2 - to są szczegóły rozporządzenia gubernatora Arno Kompatschera.

 

ZOBACZ: Austria. Mimo lockdownu ośrodki narciarskie pozostaną otwarte

 

Ponadto w kilkunastu gminach oznaczonych czerwonym kolorem jako ogniska zakażeń bary i restauracje muszą być zamykane o 18.00, a godzina policyjna będzie obowiązywać od 20.00 do 5.00.

Gminy oznaczone czerwonym kolorem

Jak się zaznacza, zaostrzając przepisy antypandemiczne, lokalne władze górskiego regionu chcą też uratować właśnie rozpoczynający się sezon narciarski, który w razie lockdownu i eskalacji pandemii zostałby przekreślony podobnie, jak poprzedni, który całkowicie odwołano. Czerwonym kolorem oznaczono kilkanaście gmin, między innymi następujące miejscowości: Rodengo, San Pancrazio, Caines, Vandoies, Ultimo, Martello, Castelbello Ciardes i Rio di Pusteria.

 

ZOBACZ: Holandia. Nocne starcia przeciwników obostrzeń z policją w kilku miastach

 

Miejscowa prokuratura w Bolzano wszczęła śledztwo w sprawie ujawnionego przez lekarzy zjawiska tzw. Covid party, czyli organizowanych spotkań z osobami zakażonymi koronawirusem, by się nim zarazić. W ten sposób zwłaszcza młodzi ludzie uzyskują potem po wyleczeniu przepustkę sanitarną, nie szczepiąc się przeciwko COVID-19.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie