Francja. Niedźwiedzica zastrzelona przez 70-letniego myśliwego

Świat
Francja. Niedźwiedzica zastrzelona przez 70-letniego myśliwego
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Niedźwiedzica została zastrzelona przez myśliwego, którego zaatakowała

70-letni mężczyzna zastrzelił samicę niedźwiedzia brunatnego w południowo-zachodniej Francji po tym, jak ta zaatakowała go i zraniła podczas polowania na dzika.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Członek lokalnego stowarzyszenia łowieckiego w regionie Seix w Ariège - podczas polowania na dzika - został kilkakrotnie ugryziony przez niedźwiedzicę spacerującą z młodymi.

 

ZOBACZ: Włochy. Sądzili, że na balkonie jest włamywacz. Stanęli oko w oko z niedźwiedziem

 

By się bronić, myśliwy oddał dwa strzały, zabijając ją na miejscu. Z poważnymi obrażeniami w okolicy tętnicy udowej przewieziono go na oddział intensywnej terapii szpitala w Tuluzie.

 

Martwą samicę służby znalazły kilka metrów od miejsca, w którym leżał łowca. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku.

 

Władze obawiały się tych ataków

Jedna z urzędniczek w Ariège, Christine Tequi, podkreśliła, że władze obawiały się tego typu ataków. - Teraz widać, jak trudne jest współistnienie na tym terenie ludzi i niedźwiedzi - mówiła AFP.

 

Francja zaczęła ponownie sprowadzać niedźwiedzie brunatne na teren Pirenejów po tym, jak ich liczba gwałtownie spadła w latach 90. ubiegłego wieku. Decyzja ta wywołała sprzeciw lokalnych rolników twierdzących, że drapieżniki te stanowią zagrożenie dla ich zwierząt hodowlanych.

ac/BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie