Zima nadchodzi. Arktyczne powietrze przyniesie opady śniegu

Polska
Zima nadchodzi. Arktyczne powietrze przyniesie opady śniegu
Polsat News

Według synoptyków w najbliższych dniach możemy spodziewać się przymrozków i opadów śniegu, tym razem nie tylko w górach. W Tatrach i Bieszczadach spadnie nawet 5 cm śniegu, na Suwalszczyźnie można spodziewać się 2 cm.

Arktyczne powietrze, oprócz ochłodzenia, przynosi ze sobą deszczowe chmury, które już w nocy z poniedziałku na wtorek w górach przyniosą kolejną porcję śniegu. Poprószy nie tylko w partiach szczytowych, ale również w dolinach, ponieważ spodziewamy się mrozu.

 

- Na śnieżce jest biało i biało ma się zrobić w wielu miejscach w Polsce. Dziś w nocy, w północno-wschodniej części kraju - Mazury, Suwalszczyzna - pojawi się do 2 cm śniegu. Tatry, Bieszczady oczywiście - tam też zima pokaże swoje oblicze. 5 centymetrów śniegu i do minus 10 stopni - powiedziała reporterka Polsat News Katarzyna Janke. 

 

WIDEO: Arktyczne powietrze przyniesie opady śniegu

 

W poniedziałek w nocy spodziewane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem na północy i północnym-wschodzie. Deszcz ze śniegiem oraz śnieg może spaść także na terenach podgórskich, głównie Karpat. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na wschodzie kraju możliwe są mgły, dodatkowo w woj. kujawsko-pomorskim - marznące opady deszczu. 

 

mad/pdb/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie