Indie. Siedemnaście ofiar powodzi wywołanych ulewami na południu kraju

Świat
Indie. Siedemnaście ofiar powodzi wywołanych ulewami na południu kraju
PAP/EPA/Jagadeesh NV
Na zdjęciu: skutki ulewnych opadów w mieście Bangalore w Indiach.

W powodziach w co najmniej pięciu indyjskich okręgach zginęło przynajmniej 17 osób. Ulewne deszcze nawiedziły południe kraju, kilkadziesiąt osób zostało uznanych za zaginione - podały w sobotę władze stanu Andhra Pradeś. Opady trwają od czwartku.

Informacje o stratach i osobach zaginionych nadchodzą ze wszystkich dystryktów Andhra Pradeś i rząd stanowy ostrzegają, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

 

W okręgu Kadapa władze były zmuszone zamknąć lotnisko do czwartku, ponieważ przerwane lub pęknięte tamy powodują tam kolejne powodzie.

 

ZOBACZ: Indie. Małpy zabiły 30-letniego mężczyznę. Zrzuciły cegłę z dachuq

 

O tej porze roku w Indiach ulewne deszcze i podtopienia nie są czymś niezwykłym, ale w tym roku kraj nawiedziły wyjątkowo przedłużające się monsuny - wyjaśnia Associated Press.

 

W październiku do największej powodzi doszło w położonym w Himalajach stanie Uttarakhand. Z powodu osunięć ziemi zginęło tam 41 osób.

 

Osuwiska ziemi regularnie wstępują w północnej części Indii. Według ekspertów ich liczba wzrasta z powodu globalnego ocieplenia, topnienia lodowców i wylesiania.

hlk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie