Indie. Wpuścił kobrę do łóżka żony. Sąd skazał go na podwójne dożywocie

Świat
Indie. Wpuścił kobrę do łóżka żony. Sąd skazał go na podwójne dożywocie
Pixabay/musthaqsms
Zdjęcie ilustracyjne

W Indiach sąd skazał mężczyznę na podwójne dożywocie za zabójstwo żony za pomocą kobry - przekazało w środę BBC. Indyjska prokuratura przyznała, że sprawa należała do "najrzadszych z rzadkich".

Skazany Sooraj Kumar został aresztowany w zeszłym roku po tym, jak jego żona zmarła od ukąszenia węża.

 

Policja wszczęła śledztwo w momencie, w którym rodzina kobiety zarzuciła Kumarowi morderstwo. Rodzina nabrała podejrzeń, gdy kilka tygodni przed śmiercią ich córka - Uthra została po raz pierwszy ukąszona przez węża - żmiję łańcuszkową. Wcześniej, Kumar miał nękać rodzinę Uthry o posag.

Kobra w łóżku

W poniedziałek sąd orzekł, że oskarżony jest winny wpuszczenia kobry do łóżka, gdy spała w nim jego żona. W tym czasie kobieta wracała do zdrowia po pierwszym ukąszeniu. 25-latkę znaleziono martwą w domu w maju zeszłego roku.

 

 

Policyjne śledztwo wskazało, że za oboma atakami węży stał mąż Uthry. Służby aresztowały także mężczyznę, który pomógł Kumarowi zdobyć gady. Aresztowany potwierdził podejrzenia policji i pomógł zakończyć śledztwo.

 

ZOBACZ: Indie. 12 osób zginęło w wypadku, gdy kierowca autobusu próbował wyminąć krowę

 

Poza wyrokiem dwukrotnego dożywotniego więzienia, Kumar musi zapłacić grzywnę 500 tys. rupii indyjskich (około 26 tys. złotych).

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie