Kryzys na granicy. Ratownicy PCPM: nie żyje roczne dziecko z Syrii. Zmarło w lesie

Polska
Kryzys na granicy. Ratownicy PCPM: nie żyje roczne dziecko z Syrii. Zmarło w lesie
Ratownicy PCPM
Roczne dziecko pary Syryjczyków zmarło

Roczne dziecko syryjskiego małżeństwa zmarło w lesie. Para błąkała się od półtora miesiąca - poinformowali ratownicy PCPM pracujący przy granicy z Białorusią. Jak dodali, pomocy potrzebował także mężczyzna z szarpaną raną ręki oraz kobieta raną kłutą podudzia.

Ratownicy otrzymali zgłoszenie około 2 w nocy o osobach przebywających w lesie, które potrzebują pomocy. Na miejscu zastali odwodnionego i głodnego mężczyznę z silnym bólem podbrzusza.  

 

ZOBACZ: Kryzys na granicy. Paweł Jabłoński w CNN o migrantach: ci ludzie nie są uchodźcami

 

"Oprócz niego pomocy potrzebowało syryjskie małżeństwo. Mężczyzna miał szarpaną ranę ręki, a kobieta ranę kłutą podudzia. Ich roczne dziecko zmarło w lesie" - poinformowali medycy na Twitterze.

 

 

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM to grupa szybkiego reagowania na kryzysy humanitarne stworzona przy Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej. 

 

Grupa zapewnia, że osoby, którym została udzielona pomoc nie pozostają sami. "Dostają pomoc humanitarną. Nie zostawiamy ludzi bez pomocy. Tyle możemy napisać w tej kwestii" - napisali na Twitterze.

Ofiary kryzysu migracyjnego 

Przewodniczący Zarządu Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej Bohoniki Maciej Szczesnowicz powiedział, że dotychczas na granicy zginęło 11 osób. Śmierć rocznego dziecka zwiększa ten bilans do 12 osób.

mad/msl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie