Litwa. Dziennikarze będą mogli pracować bliżej granicy z Białorusią

Świat
Litwa. Dziennikarze będą mogli pracować bliżej granicy z Białorusią
PAP/Straż Graniczna
dziennikarze będą musieli zachowywać odległość co najmniej 100 metrów od granicy i nie będą mogli wchodzić na teren pasa granicznego

Dziennikarze wkrótce będą mogli pracować bliżej granicy Litwy z Białorusią – poinformowało w czwartek MSW w Wilnie. Według minister Agne Bilotaite obecny zakaz zbliżania się do granicy na odległość jednego kilometra zostanie zmieniony i będzie obowiązywał w odległości 100 metrów od granicy.

- W wojnie hybrydowej, z którą obecnie mamy do czynienia (…) powinniśmy odpierać nie tylko ataki fizyczne, ale także informacyjne – wskazała Bilotaite, którą cytuje agencja BNS.

 

ZOBACZ: Kurdowie na granicy polsko-białoruskiej: Białoruś wykorzystuje fakt, że jesteśmy u kresu sił

 

Minister spraw wewnętrznych podkreśliła, że „aby bronić się przed tymi atakami, potrzebujemy też pomocy mediów”. - Opinia publiczna w kraju i na świecie powinna jak najszybciej otrzymywać obiektywną informację o hybrydowej agresji reżimu białoruskiego – powiedziała. Wyraziła przekonanie, że "współpracując wspólnie obronimy nasze państwo".

 

ZOBACZ: Spotkanie szefów MSW Polski i Niemiec. "Polska nie pozwoli na stworzenie nielegalnego szlaku"

 

Według litewskiego MSW zgodnie z nowymi wymogami, które obecnie są przygotowywane, dziennikarze będą musieli zachowywać odległość co najmniej 100 metrów od granicy i nie będą mogli wchodzić na teren pasa granicznego.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie