Koronawirus Ryszarda Terleckiego. 65 posłów zrobiło test. Znamy wyniki

Polska
Koronawirus Ryszarda Terleckiego. 65 posłów zrobiło test. Znamy wyniki
Polsat News
65 posłów zrobiło test na obecność koronawirusa

65 posłów wykonało w środę test na obecność koronawirusa; wszyscy mieli wynik negatywny - przekazał wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. We wtorek pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Jak przekazał wicemarszałek Czarzasty, podczas środowego Prezydium Sejmu przekazano informację, że na obecność koronawirusa przetestowało się 65 posłów i wszyscy mieli wyniki negatywne.

 

ZOBACZ: Piotr Gąsowski zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

 

Posłowie mogli się testować w środę w godz. 10-13 w Sali Lustrzanej w Domu Poselskim. Informacje o takiej możliwości dostali dzień wcześniej. Pielęgniarki, które były na miejscu, wykonywały testy antygenowe, których wynik jest znany po kilkunastu minutach.

Ryszard Terlecki zarażony

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki otrzymał we wtorek pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ: Porozumienie apeluje o wprowadzenie zaostrzonych obostrzeń dla osób niezaszczepionych na COVID-19

 

Jak mówił w środę w Radiu Plus Terlecki, "szefowa Kancelarii Sejmu zarządziła wobec tego testy dla pracowników, ale zaproponowała je także członkom Prezydium Sejmu, ponieważ to oni najczęściej mają kontakt z pracownikami".

 

- Parę osób z Prezydium zdecydowało się zrobić testy – mówił wicemarszałek Sejmu.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie