Kraków. Dewastacja grobowca rodziny Stuhrów. "Dowiedziałem się, że jestem mordercą"

Polska
Kraków. Dewastacja grobowca rodziny Stuhrów. "Dowiedziałem się, że jestem mordercą"
Facebook/Maciej Stuhr

Krakowska policja prowadzi postępowanie w sprawie dewastacji jednego z grobowców na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Funkcjonariusze nie podają, o który grób chodzi, ale ze zdjęć zamieszonych w internecie przez aktora Macieja Stuhra wynika, że to grobowiec jego rodziny.

Jak poinformowała we wtorek Barbara Szczerba z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Krakowie, po porannym zgłoszeniu funkcjonariusze podjęli podstępowanie w tej sprawie, przeprowadzono oględziny miejsca i zabezpieczono ślady. Policjanci sprawdzają, czy w okolicy był monitoring. - Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tej dewastacji - zaznaczyła.

 

ZOBACZ: Holandia: zdewastowany pomnik zamordowanych Żydów

 

Według niej, wstępna kwalifikacje tego przestępstwa dotyczy znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, za co grozi nawet do dwóch lat więzienia.

"Każdy ma oczy i widzi dokąd zmierzamy"

Funkcjonariusze nie podają, o który grób chodzi, ale ze zdjęć zamieszonych w internecie przez aktora Macieja Stuhra wynika, że to grobowiec jego rodziny.

 

"Dzwonią do mnie dziennikarze i proszą o komentarz. Jak to skomentować? Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili. Przy okazji dowiedziałem się, że jestem mordercą" - napisał na Facebooku Maciej Stuhr. "Każdy ma oczy i widzi dokąd zmierzamy i po której stronie jest. Bo być »gdzieś pośrodku« naprawdę już się nie da. Pomagajmy, szerzmy dobro, hamujmy nienawiść zanim wszystkim nam zaleje oczy i serca!" - dodał.

 

ZOBACZ: Nowy Jork. Pomnik księdza Popiełuszki obrzucony śmieciami

 

Do wpisu dołączył zdjęcia. Widać na nich, że na grobowcu rodzinnym Stuhrów wymalowano filetową farbą napisy "Morderca Polaków" i "M. Stuhr - agent Putina".

 

dk / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie