Świętokrzyskie. Prawie 100 placówek pracuje w trybie zdalnym lub hybrydowo

Polska
Świętokrzyskie. Prawie 100 placówek pracuje w trybie zdalnym lub hybrydowo
Pixabay
Prawie 100 placówek szkolnych pracuje w trybie zdalnym

96 placówek szkolnych w regionie świętokrzyskim pracuje zdalnie lub hybrydowo. - W porównaniu z innymi województwami sytuacja w regionie jest dobra - powiedział świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

W regionie świętokrzyskim w poniedziałek w systemie stacjonarnym nie pracowało 96 placówek. Trzy z nich pracują zdalnie: Szkoła Podstawowa nr 9 w Starachowicach do 26 listopada, Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach do 5 grudnia i Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, w którym nauka zdalna kończy się w poniedziałek i od wtorku placówka powinna już pracować w systemie stacjonarnym. W 93 szkołach i przedszkolach obowiązuje nauczanie hybrydowe.

 

ZOBACZ: Rośnie liczba zakażeń COVID-19 we Włoszech. Możliwa przepustka "dwóch prędkości"

 

- Od kilku dni liczba placówek pracujących zdalnie i hybrydowo utrzymuje się mniej więcej na takim samym poziomie. Od poniedziałku sporo szkół wróciło do pracy stacjonarnej, ale na naukę zdalną przeszły inne placówki – powiedział Mądzik. Dodał, że na razie nie ma powodów do niepokoju.

3 proc. placówek w trybie zdalnym

- Biorąc pod uwagę, że w regionie mamy około 2 tys. szkół i przedszkoli, to sytuację mamy dosyć dobrą. Tylko 3 proc. placówek pracuje zdalnie lub hybrydowo. Niepokojący jest tylko trochę fakt, że przybywa nowych szkół, które nie pracują stacjonarnie. Wiele szkół wróciło do normalnej pracy, ale w ich miejsce przychodzą nowe – podkreślił świętokrzyski kurator oświaty.

 

ZOBACZ: Kanada. Kolumbia Brytyjska kończy z hodowlą norek. Powodem COVID-19

 

Minionej doby w woj. świętokrzyskim potwierdzono 169 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wykonano 1132 testy.

 

Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie do leczenia osób z COVID-19 przygotowano 670 miejsc. Hospitalizowanych jest 444 pacjentów. Przygotowano 63 respiratory, z czego 42 są w użyciu.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie