Piła. Przeleciał nad rondem, wylądował na parkingu pełnym samochodów

Polska
Piła. Przeleciał nad rondem, wylądował na parkingu pełnym samochodów
Polsat News
Samochód przeleciał nad rondem w Pile

Pijany kierowca w Pile (woj. wielkopolskie) staranował znaki drogowe, wybił się z ronda w powietrze. Samochód zatrzymał się 500 metrów dalej przy serwisie samochodowym. Wylądował na zaparkowanych nowych samochodach.

Jak informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile, policjanci dostali informacje o daewoo, które 34-letni mieszkaniec gminy Ujście prowadził w stanie nietrzeźwości. W dodatku nie dostosował szybkości do warunków na drodze i staranował znak drogowy. – Mężczyzna był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu, jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych – powiedział policjant.

 

ZOBACZ: Nowa Sól. Mercedes przeleciał nad rondem. Sprawą zajmie się prokuratura

 

Samochód wylądował na parkingu serwisu samochodowego. Jego przedstawiciel powiedział Polsat News, że z podwozia samochodu widać było iskry. – Myślę, że musiała to być niezła prędkość, żeby wyskoczyć z tego ronda – ocenił. – Tutaj był nasz ochroniarz, który akurat skończył obchód. Usłyszał uderzenie, zdążył tylko wyjść i zorientował się ze przez parking przejechał samochód – opowiedział.

 

– Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, będzie też musiał naprawić szkody – dodał st. sierż. Wojciech Zeszot.

Loty nad rondem: Nowa Sól, Rąbień, Piła

W sierpniu kamery jednej ze stacji benzynowych w Nowej Soli (woj. lubuskie) zarejestrowały lot samochodu nad rondem na drodze wojewódzkiej nr 315. Na nagraniu widać rozpędzonego mercedesa, który nie zwalniając, wjeżdża na rondo, przelatuje nad nim i ląduje po drugiej stronie. Kierowcy nic się nie stało, nie ucierpiał też żaden inny uczestnik ruchu drogowego. Sprawa trafiła do prokuratury.

 

WIDEO: Przeleciał nad rondem, wylądował na parkingu pełnym samochodów. Kierowca nietrzeźwy, auto bez badań

 

 

 

W kwietniu 2020 roku na rondzie w miejscowości Rąbień (woj. łódzkie) 41-letni kierowca Suzuki Swift z dużą prędkością wjechał na nasyp ronda i wzbił się autem w powietrze, przeleciał kilkadziesiąt metrów, w tym nad pomnikiem Jana Pawła II, i wylądował na terenie pobliskiego kościoła. W czerwcu 2021 roku mężczyzna usłyszał wyrok rocznego pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

pdb/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie