Nowa Sól. Mercedes przeleciał nad rondem. Sprawą zajmie się prokuratura

Moto
Nowa Sól. Mercedes przeleciał nad rondem. Sprawą zajmie się prokuratura
Gazeta Regionalna - regionalna.pl
34-letni kierowca tłumaczył się, że miał niesprawny układ hamulcowy w samochodzie

Kamery jednej ze stacji benzynowych w Nowej Soli (woj. lubuskie) zarejestrowały lot samochodu nad rondem na drodze wojewódzkiej nr 315. Na nagraniu widać rozpędzonego mercedesa, który nie zwalniając, wjeżdża na rondo, przelatuje nad nim i ląduje po drugiej stronie. Kierowcy nic się nie stało, tak samo nie ucierpiał żaden inny uczestnik ruchu drogowego. Sprawa trafiła do prokuratury.

Do zdarzenia doszło na Rondzie Województwa Lubuskiego w Nowej Soli we wczesne poniedziałkowe popołudnie. Funkcjonariusze policji podkreślają, że pojawili się na miejscu po tym, jak zostali wezwani przez świadków lotu samochodu nad rondem i że ukarali mężczyznę mandatem za spowodowanie kolizji drogowej.

 

ZOBACZ: Śląskie. 30-latek napadł na sklep. Ucieczkę przed policją zakończył w rowie

 

Mundurowi dodali, że sytuacja może skończyć się dla kierowcy o wiele poważniej, ponieważ sprawę skierowali do prokuratury. Ta ma ocenić, czy nie doszło w tym przypadku do przestępstwa.

 

- Zdarzenie, które zostało zakwalifikowane jako drogowa kolizja, rzeczywiście budzi dużo wątpliwości z uwagi na prędkość, z którą poruszał się 34-letni kierowca - powiedział podinsp. Marcin Maludy z Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

WIDEO: Zarejestrowany lot samochodu nad rondem w Nowej Soli

 

 

- Policjanci wspólnie z prokuraturą podjęli decyzję, że te materiały - zapis wideo, przesłuchania świadków - cały kompletny materiał dowodowy, zostanie przesłany do prokuratury w Nowej Soli - dodał podinsp. Maludy.

 

34-latek tłumaczył policjantom, że jego samochód miał niesprawny układ hamulcowy. Mężczyzna był trzeźwy. Służby ustalają z jaką prędkością mógł się poruszać i jaki to mogło mieć wpływ na całe zdarzenie. 

kmd / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie