Koronawirus. Zeszłej doby w Rosji zmarło 1239 osób na COVID-19. To dzienny rekord

Świat
Koronawirus. Zeszłej doby w Rosji zmarło 1239 osób na COVID-19. To dzienny rekord
PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia w dniach 1-7 listopada w Rosji na COVID-19 zmarło 8311 osób

W Rosji drugi dzień z rzędu liczba osób zmarłych na COVID-19 w ciągu jednej doby przekroczyła wszelkie dotychczasowe wskaźniki. Zmarło 1239 osób - podał w środę sztab rządowy. Dzień wcześniej sztab informował o 1211 przypadkach śmiertelnych.

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia w dniach 1-7 listopada w Rosji na COVID-19 zmarło 8311 osób. Tym samym znalazła się ona na pierwszym miejscu pod względem liczby zgonów. Dla porównania, w USA w tym samym okresie zmarło na skutek zakażenia koronawirusem 8101 osób.

 

ZOBACZ: Prof. Szenborn: dzieci z natury lżej przechodzą COVID-19, ale zdarzają się też trudne przypadki

 

Wicepremier Rosji Tatiana Golikowa powiedziała w środę, że wszyscy obywatele, którzy nie mają przeciwskazań do szczepień powinni poddać się szczepieniu przeciw COVID-19. Wcześniej tego dnia Aleksandr Gincburg, szef Ośrodka im. Gamalei, gdzie opracowano rosyjską szczepionkę Sputnik-V, ocenił, że szczepienia powinny być obowiązkowe.

 

ZOBACZ: Ukraina. Rekord zgonów zakażonych COVID-19. Jednej doby zmarło 800 pacjentów

 

Tymczasem prezydent Władimir Putin mówił wcześniej, że jest przeciwny obowiązkowym szczepieniom. W razie takiego przymusu - zdaniem Putina - Rosjanie będą po prostu kupować podrobione zaświadczenia.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie