Ukraina. Rekord zgonów zakażonych COVID-19. Jednej doby zmarło 800 pacjentów

Świat
Ukraina. Rekord zgonów zakażonych COVID-19. Jednej doby zmarło 800 pacjentów
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Dramatyczna sytuacja na Ukrainie

Minionej doby na Ukrainie zarejestrowano prawie 800 zgonów z powodu COVID-19 - wynika z sobotnich danych ministerstwa ochrony zdrowia tego kraju. To najwyższy dobowy bilans przypadków śmiertelnych od początku epidemii.

W piątek potwierdzono w kraju 25 063 zakażenia koronawirusem, a 793 osoby zmarły. 5057 pacjentów hospitalizowano z powodu Covid-19, a 11 817 uznano za ozdrowieńców.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce dzisiaj. Nowe przypadki. Raport Ministerstwa Zdrowia, 6 listopada

 

To najwyższy bilans zgonów od początku epidemii. Poprzednio rekordową liczbę przypadków śmiertelnych - 734, zarejestrowano 25 października.

Niecałe 20 proc. zaszczepionych

Od początku pandemii w kraju potwierdzono prawie 3,1 mln infekcji i ok. 71,6 tys. zgonów. W pełni zaszczepionych jest ok. 7,9 mln z 41 mln mieszkańców Ukrainy.

 

W kraju obowiązuje tzw. adaptacyjna kwarantanna, polegająca na dostosowywaniu restrykcji epidemicznych do sytuacji w regionie. W tzw. czerwonej strefie - dla której przewidziano najpoważniejsze ograniczenia - jest 15 obwodów i stołeczny Kijów. W tej strefie centra handlowe, restauracje, siłownie, kina itd. nie mogą przyjmować klientów, chyba że wszyscy pracownicy i odwiedzający mają zielony certyfikat covidowy (są zaszczepieni, mają negatywny wynik testu PCR albo zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID-19).

bas / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie