USA. Tłum stratował ludzi na koncercie w Houston. Są zabici i ranni

Świat
USA. Tłum stratował ludzi na koncercie w Houston. Są zabici i ranni
pixabay/zdj. ilustracyjne

Co najmniej 8 osób zostało stratowanych przez tłum napierający na scenę na piątkowym koncercie odbywającym się w ramach Astroworld Festival w Houston w stanie Teksas - poinformował szef miejscowej straży pożarnej Samuel Peńa. Lokalne media informują o rannych.

Do tragedii doszło w piątek wieczorem podczas koncertu inauguracyjnego festiwalu Astroworld odbywające się w kompleksie NRG Park w Houston.

 

ZOBACZ: Izrael. Świadek o tragedii na górze Meron. Tłum uciekał wśród ciał stratowanych ludzi

 

Około godz. 21:40 czasu miejscowego (godz. 3:40 w sobotę w Polsce), "gdy rozpoczął się występ rapera Travisa Scotta, widzowie zaczęli napierać na scenę. Kilka osób zostało stratowanych przez tłum ogarnięty paniką" - powiedział dziennikarzom Samuel Peńa.

"Nie bawmy się w spekulacje"

Policja poinformowała, że oprócz ofiar do szpitala przewieziono 17 osób z obrażeniami; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dowództwo straży pożarnej w Houston podało wcześniej na Twitterze, że otrzymuje liczne informacje o rannych podczas imprezy w kompleksie NRG na Kirby Drive w South Loop West Freeway.

 

- Myślę, że teraz jest najważniejsze, by nikt z nas nie bawił się w spekulacje. Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, jak do tego doszło - powiedział szef policji w Houston Troy Finner. - Gdy wciąż jeszcze ustalmy fakty i nie mamy materiału dowodowego, nie mogę nic więcej powiedzieć o tym zdarzeniu, by nie ranić rodzin ofiar - zaznaczył.

Bez oficjalnego oświadczenia

Organizator imprezy, organizacja "Live Nation" nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia.

 

Lokalny dziennik "The Houston Chronicle" podaje, że Travis Scott kilkakrotnie przerywał swój 75-minutowy występ, by zaapelować do ochrony o rozrzedzenie gęstniejącego tłumu przed sceną, gdzie kilka osób zemdlało jeszcze zanim doszło do najgorszego.

 

Do tych osób wzywano karetki - pisze gazeta, dodając, że na dwudniową imprezę festiwalową bilety wykupiło ok. 50 tys. ludzi.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie