Pokrzydowo. Kobieta poszła na grzyby, zginęła stratowana przez byki

Polska
Pokrzydowo. Kobieta poszła na grzyby, zginęła stratowana przez byki
Pixabay.com/Capri23auto
Ciało kobiety znaleźli syn i mąż

Tragiczny finał grzybobrania w miejscowości Pokrzydowo w woj. kujawsko-pomorskim. 54-letnia kobieta zginęła stratowana przez stado byków, które wydostały się z pastwiska. Jej ciało znalazł mąż i 16-letni syn. Prokuratura poinformowała o wynikach śledztwa.

54-latka z Pokrzydowa wyszła na grzyby około godziny 17. Późnym wieczorem zaniepokojona brakiem kontaktu z nią rodzina rozpoczęła poszukiwania. Jej ciało około 21 znalazł mąż i syn w pobliży pola, na którym wypasane były byki.

Atak byków. Wyniki sekcji zwłok kobiety

Według ustaleń policji byki przerwały pastuch ogradzający teren i stratowały przechodzącą obok kobietę. Do ataku doszło 10 września. 

 

W piątek, 24 września Prokuratura Rejonowa w Brodnicy otrzymała pisemną opinię sądowo-lekarską z przeprowadzonej sekcji zwłok. Z opinii wynika, że przyczyną zgonu kobiety była ostra niewydolność oddechowa, która rozwinęła się na podłożu rozległych zmian pourazowych klatki piersiowej. Te pourazowe zmiany, ich charakter i lokalizacja, a także okoliczności znalezienia ciała kobiety pozwalają na stwierdzenie, że rozległe obrażenia ciała były następstwem tratowania przez byki - informuje portal brodnica.naszemiasto.pl.

 

ZOBACZ: USA. Obudził się z nietoperzem na szyi. Miesiąc później zmarł na wściekliznę

 

Śledztwo prowadzone jest więc pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety.

 

ml / naszemiasto.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie