Podlaskie. Policja zatrzymała siedem osób przewożących migrantów w karetce. Wśród nich Polacy

Polska
Podlaskie. Policja zatrzymała siedem osób przewożących migrantów w karetce. Wśród nich Polacy
policja podlaska
Do zatrzymań doszło w Drohiczynie, Rzędzianach, Bielsku Podlaskim i Treszczotkach

Siedem osób - obywateli Polski, Ukrainy, Szwecji, Syrii i Estonii - które przewoziły osoby nielegalnie przebywające w kraju - zatrzymała podlaska policja. Wśród zatrzymanych jest dwóch obywateli Polski, którzy jechali autem oznakowanym i oklejonym jak karetka pogotowia. Policja zatrzymała auto do kontroli w Bielsku Podlaskim, w środku było pięciu Irakijczyków.

- Do zatrzymań doszło w Drohiczynie, Rzędzianach, Bielsku Podlaskim i Treszczotkach - podał w piątek rano zespół prasowy podlaskiej policji.

Wśród zatrzymanych jest dwóch obywateli Polski, którzy jechali autem oznakowanym i oklejonym jak karetka pogotowia. Policja zatrzymała auto do kontroli w Bielsku Podlaskim, w środku było pięciu Irakijczyków.

 

Dwoje obywateli Ukrainy policja zatrzymała w Rzędzianach. Kobieta i mężczyzna przewozili w aucie czterech Irakijczyków.

 

 

Także w Rzędzianach policja w punkcie kontrolnym zatrzymała auto, którym kierował obywatel Syrii mający niemiecką kartę pobytu. W aucie było czterech obywateli Iraku.

 

ZOBACZ: Podlaskie. Grupa migrantów ukryła się na polu kukurydzy. Uciekli przed kombajnem

 

Obywatel Szwecji, który został zatrzymany w Drohiczynie, przewoził czterech Irakijczyków. Natomiast obywatel Estonii, którego zatrzymano w miejscowości Treszczotki, przewoził czterech Irakijczyków i dwóch Syryjczyków.

 

Policja podaje, że od początku trwania kryzysu na granicy polsko-białoruskiej zatrzymała dotąd ponad 240 osób za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. W autach kurierów znajdowało się w sumie ponad 1 tys. osób.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie