Podlaskie. Grupa migrantów ukryła się na polu kukurydzy. Uciekli przed kombajnem

Polska
Podlaskie. Grupa migrantów ukryła się na polu kukurydzy. Uciekli przed kombajnem
YouTube/bielsk.eu
Straż Graniczna i policja niemal codziennie zatrzymują "kurierów" transportujących migrantów w głąb kraju

Grupa migrantów, wśród której były dzieci, ukryła się na polu kukurydzy na terenie powiatu siemiatyckiego. Migranci ujawnili się i uciekli, gdy na pole wjechał ciężki sprzęt rolniczy i kombajn. Prawdopodobnie oczekiwali na "kuriera", który miał ich zabrać dalej w głąb kraju.

Nagranie, które opublikował portal bielsk.eu pochodzi z powiatu siemiatyckiego i powstało prawdopodobnie kilka dni temu. Widać na nim, jak ukrywająca się w polu kukurydzy grupa osób ucieka tuż przed koszącym je kombajnem i biegnie w kierunku drugiego pola.

 

Osoby widoczne na nagraniu to prawdopodobnie migranci, którym nielegalnie udało się przekroczyć polsko-białoruską granicę i ukrywają się w oczekiwaniu na "kuriera", który przewiezie ich w głąb kraju. 

Sytuacja na granicy. "Kurierzy" w rękach policji 

Straż Graniczna i policja niemal codziennie zatrzymują "kurierów" transportujących migrantów w głąb kraju. Minionej doby w województwie podlaskim zatrzymano osiem osób - obywateli Polski, Iraku, Ukrainy, Słowenii, Gruzji i Danii. Łącznie transportowali 56 osób. 

 

 

Od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, policja zatrzymała w Podlaskiem 190 osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymane osoby przewoziły łącznie 830 nielegalnych imigrantów.

laf/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie