Australia. Cleo Smith odnaleziona. Opublikowano nagranie

Świat
Australia. Cleo Smith odnaleziona. Opublikowano nagranie
Western Australia Police Force
Rodzina dziewczynki zgłosiła jej zaginięcie rano w sobotę 16 października.

W sieci pojawiło się nagranie z momentu odnalezienia 4-letniej Cleo Smith. Dziewczynka zaginęła 16 października, po tym jak podczas wakacji z rodzicami wymknęła się nocą z namiotu. Została odnaleziona około 100 kilometrów od miejsca zaginięcia. O poszukiwaniach Cleo mówiły media na całym świecie.

Cleo została odnaleziona w jednym z domów w Carnarvo. Policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o porwanie dziecka. 

 

W sieci pojawiło się wideo z momentu odnalezienia 4-letniej Cleo. Na nagraniu słychać policjantów, którzy mówią "mamy ją!". Później pytają dziewczynki jak ma na imię. "Nazywam się Cleo" - odpowiedziała dziewczynka. 

 

Zaginięcie Cleo Smith 

Cleo Smith zaginęła na kempingu Quobba Blowholes na zachodzie Australii. Czterolatka była tam z rodzicami i starszą siostrą. Rodzina dziewczynki zgłosiła jej zaginięcie rano w sobotę 16 października.

 

ZOBACZ: Częstochowa. Zaginięcie 11-letniego Oliwiera. Chłopczyk wrócił pod opiekę mamy

 

Jak przekazali policji, ostatni raz widzieli ją ok. godz. 1:30 w nocy z piątku na sobotę. Czterolatka spała w śpiworze na dmuchanym materacu, tuż obok łóżeczka swojej młodszej siostry. Namiot, w którym nocowała rodzina, miał dwie wydzielone komory - w jednej spali rodzice, w drugiej dzieci. 

 

Śledczy, którzy zajmowali się sprawą, nie wykluczali, że mogło dojść do porwania. Od czasu zaginięcia dziewczynki trwały intensywne poszukiwania, w które włączyły się lokalna społeczność, policja  oraz wojsko.

Premier Australii: "Nasze modlitwy zostały wysłuchane"

Zaginięcie Cleo było szeroko komentowane w australijskich mediach i ogniskowało na sobie uwagę opinii publicznej.

 

Po otrzymaniu informacji o odnalezieniu Cleo Smith, premier Australii Scott Morrison podziękował policji za cały wysiłek poszukiwawczy.

"Cóż za wspaniała, przynoszącą ulgę wiadomość: Cleo została znaleziona i jest już bezpieczna w domu" - napisał na Facebooku. "Nasze modlitwy zostały wysłuchane" - dodał.

dsk / polsatnews.pl / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie