Poszukiwania żeglarza w Dąbrowie Górniczej. Ciało 54-latka odnalezione po dwóch tygodniach

Polska
Poszukiwania żeglarza w Dąbrowie Górniczej. Ciało 54-latka odnalezione po dwóch tygodniach
Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście
Po dwóch tygodniach w zalewie Pogoria III odnaleziono ciało zaginionego żeglarza

Po dwóch tygodniach zakończyły się poszukiwania zaginionego żeglarza na zalewie Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. W sobotę ciało 54-letniego mężczyzny odnalazła Grupa Specjalna Płetwonurków RP. W akcji brało udział siedem grup różnych służb.

Dzień po zgłoszeniu i akcji ratunkowej rozpoczęto działania poszukiwawcze, do których włączyła się Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza.

 

- Warunki pogodowe w trakcie działań były zmienne - silny wiatr oraz niska temperatura - niekorzystne dla nurków, którzy wchodzili do zimnej wody - powiedział polsatnews.pl Michał Symonides, prezes OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście.

 

ZOBACZ: Sobótka. Śmierć trzech nurków w zalanej kopalni. Wszczęto śledztwo

 
Działania trwały dwa tygodnie, zakończyły się w sobotę. - Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Górniczej zapewniło grupom ciepły posiłek oraz gorące napoje. Organizacja na miejscu zdarzenia stała na wysokimi poziomie - dodał ratownik. 
 
 

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że ciało mężczyzny znaleziono na środku jeziora, na głębokości około 16 metrów.

Ciało spoczywało na głębokości kilkunastu metrów 

- Ostatni raz zostaliśmy zadysponowani dzień przed odnalezieniem ciała. W dniu odnalezienia 54-latka nasza grupa nie brała udziału w akcji - przekazał Symonides. W sobotę akcja była organizowana przez policję i Grupę Specjalną Płetwonurków RP. 

 

W poszukiwania zaangażowano wiele grup ze specjalistycznym sprzętem. Symonides zaznaczył, że "przez 12 dni użyto różnego rodzaju sił i środków". - Policja, PSP Dąbrowa Górnicza z łodziami motorowymi, PSP Bytom z grupą nurkową, straż miejska z dronem, WOPR Dąbrowa Górnicza z łodzią motorową typu hybryda, jednostka wojskowa komandosów z Lublińca z łodzią motorową i grupą nurkową, OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście, która zabezpieczała działania służb - wymieniał.

ap/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie