Indie. 17-latka urodziła dziecko z pomocą tutoriali z YouTube

Świat
Indie. 17-latka urodziła dziecko z pomocą tutoriali z YouTube
Pixabay/Pixels
Nastolatka samodzielnie urodziła dziecko korzystając z filmów na YouTubie

17-latka z indyjskiego stanu Kerala ukrywała przed rodziną, że jest w ciąży. Kiedy zbliżał się czas porodu, nastolatka zamknęła się w swoim pokoju i powiedziała rodzicom, że idzie się uczyć i uczestniczyć w zajęciach online. Najbliżsi 17-latki nie mieli pojęcia, że w tym czasie rodziła dziecko, korzystając z filmów instruktażowych na platformie YouTube. Dziecko przyszło na świat 24 października.

Nastolatce udawało się ukrywać ciążę przez to, że rzadko wychodziła z własnego pokoju, tłumacząc się obowiązkami i natłokiem nauki. Kiedy nadszedł dzień porodu, partner 17-latki poradził jej, aby nie informowała bliskich, tylko samodzielnie postarała się urodzić dziecko. 

 

ZOBACZ: Indie. Policja wykorzystała fragment serialu "Squid Game", aby mówić o zasadach ruchu drogowego

 

Aby poród przebiegł bez żadnych komplikacji, 21-latek radził dziewczynie, aby oglądała filmy instruktażowe na YouTubie, z których m.in. dowiedziała się, jak prawidłowo przeciąć pępowinę. Dzięki temu nastolatce udało się urodzić zdrowe dziecko, którym opiekowała się przez następne trzy dni, zanim płacz noworodka nie zaalarmował pozostałych członków rodziny.

21-letni ojciec w areszcie

Po tym, jak rodzina dowiedziała się o porodzie, 17-latka wraz z dzieckiem trafili do szpitala. Zgodnie z indyjskim prawem, lekarze musieli poinformować policję o przypadku ciąży u nastolatki. Przez to służby szybko namierzyły 21-letniego ojca, którego aresztowano i postawiono zarzuty za uprawianie seksu z osobą, która nie ukończyła 18. roku życia. W Indiach jest to przestępstwo. 

 

Rodzice dziewczyny wiedzieli o związku ich córki i mieli plany, aby po uzyskaniu przez nią pełnoletniości, zorganizować im ślub.

kmd/pdb / "Bild"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie