Portugalia. Policjantka użyła gazu wobec pary uprawiającej seks na ulicy. Została zawieszona

Świat
Portugalia. Policjantka użyła gazu wobec pary uprawiającej seks na ulicy. Została zawieszona
Anthony Crider / CC-by-SA / Commons, zdj. ilustracyjne
Policjantka użyła gazu pieprzowego w reakcji na nieobyczajne zachowanie pary

Portugalska policjantka została zawieszona w wykonywaniu obowiązków służbowych przez komendę główną policji w Lizbonie (PSP) za powstrzymanie pary, uprawiającej seks na pełnej przechodniów ulicy. W uzasadnieniu policyjne władze stwierdziły, że funkcjonariuszka użyła środka niewspółmiernego do zagrożenia – gazu pieprzowego.

Opisujące w czwartek niecodzienne zdarzenie, media zauważają, że sprawa była “skomplikowana” także dla przełożonych funkcjonariuszki, którzy czekali prawie 14 miesięcy z wydaniem ostatecznej decyzji w sprawie interwencji na jednej z ulic, przylegających do lizbońskiej starówki.

 

ZOBACZ: Biseksualny Superman w nowym komiksie. "Zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość"

 

Dziennik "Correio da Manha" wskazuje, że 60-dniowa kara zawieszenia dla policjantki, orzeczona przez komendanta głównego PSP, jest i tak łagodniejsza, niż proponowane wcześniej przez bezpośredniego przełożonego funkcjonariuszki wyrzucenie jej z policji.

Portugalia: powstrzymała parę od uprawiania seksu. Użyła gazu

Do interwencji doszło we wrześniu 2020 r. na ruchliwej, pełnej turystów ulicy Bacalhoeiros. Kiedy kierowane przez policjantkę prośby do pary uprawiającej seks w miejscu publicznym nie przyniosły rezultatu, kobieta użyła gazu pieprzowego.

 

ZOBACZ: Uganda. 90 tys. nastolatek w ciąży podczas lockdownu. Większość skutkiem wykorzystania seksualnego

 

Para, która podczas zdarzenia dopuściła się nieobyczajnego wybryku, a także zlekceważyła obowiązujące wówczas przepisy przeciwepidemiczne, poskarżyła się na interwencję funkcjonariuszki na jednym ze stołecznych komisariatów. Wysokości kary wymierzonej skarżącemu się mężczyźnie i kobiecie nie podano.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie