Jastrzębie-Zdrój. Zabójstwo 31-latka. Wrzucili zwłoki do Odry, zostali ujęci

Polska
Jastrzębie-Zdrój. Zabójstwo 31-latka. Wrzucili zwłoki do Odry, zostali ujęci
Policja
Zabójstwo 31-latka. Wrzucili zwłoki do Odry i wpadli

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabicie 31-latka z Jastrzębia-Zdroju. Do zbrodni doszło blisko miesiąc temu w domu w Szymocicach w powiecie raciborskim. Ciało ofiary sprawcy wrzucili do Odry. Zwłoki zostały znalezione przed kilkoma dniami.

Informację o zatrzymaniu podejrzanych i aresztowaniu ich przez sąd przekazał w środę rzecznik raciborskiej policji nadkomisarz Mirosław Szymański.

Zwłoki w Odrze 

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, do zbrodni doszło 11 października w domu jednorodzinnym w Szymocicach. Śledztwo rozpoczęło się 29 października, kiedy rolnik pracujący w polu w okolicach Brzeźnicy powiadomił policję, że w Odrze zauważył ciało mężczyzny.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Zwłoki panny młodej znalezione w walizce

 

Zwłoki na brzeg wydobyli strażacy. Do późnych godzin wieczornych policjanci, prowadzili na miejscu działania, nadzorowane przez prokuratora. Ustalana była między innymi tożsamość mężczyzny. W weekend raciborscy kryminalni potwierdzili, że to 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że mężczyzna został zamordowany.

Zarzuty dla dwóch mężczyzn 

Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci 31-latka i odtworzeniem ostatnich godzin jego życia pracowali raciborscy policjanci z wydziału kryminalnego, którzy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia. Równolegle trwały przesłuchania osób, które mogły być na miejscu lub mieć informacje, mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy.

 

- Efektem wnikliwej pracy stróżów prawa z Raciborza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach było zatrzymanie 31 października mężczyzn związanych z przestępstwem. To 34- i 39-latek. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego i akt sprawy, śledczy postawili mężczyznom zarzut zabójstwa 31-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju - podał nadkom. Szymański.

 

We wtorek sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował obu podejrzanych. Grozi im nawet dożywocie.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie