Gdańsk. Dwaj pijani nastolatkowie zniszczyli radiowóz przed komendą

Polska
Gdańsk. Dwaj pijani nastolatkowie zniszczyli radiowóz przed komendą
Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Nastoletni sprawcy byli pijani i przebywali na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego

Pijani nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat zdewastowali radiowóz. - Jeden z młodych mężczyzn kopnął w lusterko, a drugi skakał po masce - poinformowali policjanci. Pojazd był zaparkowany przed komendą miejską w Gdańsku. Mężczyźni zostali ujęci po krótkim pościgu.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała, że dewastację radiowozu zauważył w piątek zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podkomisarz Sebastian Główczewski. Jeden z młodych mężczyzn kopnął w lusterko, a drugi skakał po masce.

 

ZOBACZ: Kanada. Zdewastowano pomnik Jana Pawła II. "Przestępstwo z nienawiści"

 

- Funkcjonariusz, widząc całą sytuację, wybiegł z komendy, by zatrzymać sprawców przestępstwa, którzy na widok policjanta uciekli w stronę ul. Powstańców Warszawskich w Gdańsku. Policjantowi pomogli trzej inni funkcjonariusze. W parku przy ul. Powstańców Warszawskich zatrzymali dwóch wandali - dodała Ciska.

Pijani nastolatkowie przebywali na przepustce

Podczas interwencji jeden z nich znieważył policjanta, który go zatrzymywał. Jak się okazało, nastoletni sprawcy byli pijani i przebywali na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 17-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie, a 16-latek prawie 2 promile alkoholu.

 

ZOBACZ: Zdewastowali zabytkową lokomotywę. To nie pierwszy wybryk 8-latków

 

Starszy z nich trafił do policyjnego aresztu, natomiast nieletni został przekazany opiekunowi prawnemu. Po wytrzeźwieniu 17-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia radiowozu oraz znieważenia funkcjonariusza. 16-latek za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem rodzinnym.

 

ZOBACZ: Śląskie. Pijany kierowca uciekał przed policją ulicami Chorzowa i Bytomia. Staranował radiowóz

 

Straty w radiowozie oszacowano na ok. 600 złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast znieważenie funkcjonariusza podczas i w związku pełnieniem przez niego obowiązków służbowych grozi do roku pozbawienia wolności.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie