Zdewastowali zabytkową lokomotywę. To nie pierwszy wybryk 8-latków

Polska
Zdewastowali zabytkową lokomotywę. To nie pierwszy wybryk 8-latków
Koszalińska Kolej Wąskotorowa
Towarzystwo KKW oszacowało straty na blisko 18 tys. zł

Dwóch chłopców w wieku 8 lat zostało zatrzymanych na stacji Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej (KKW), gdy dewastowali stacjonującą tam zabytkową lokomotywę. Rozbili w niej siedem szyb. Straty oszacowano na blisko 18 tys. zł. Jak podała koszalińska policja, sprawą zajmie się sąd rodzinny.

O dewastacji jednej z zabytkowych lokomotyw stacjonujących na stacji Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych jej właściciel, zarząd Towarzystwa KKW.

 

ZOBACZ: Wandal strzelał z wiatrówki na szlaku turystycznym w Kazimierzu Dolnym[WIDEO]

 

Do aktów wandalizmu doszło 9 i 10 lipca, ale to w tym drugim dniu na gorącym uczynku zatrzymano sprawców. Zarząd Towarzystwa KKW podał, że okazali się nimi dwaj chłopcy w wieku 8 lat.

18 tys. zł strat

Natomiast z informacji przekazanych przez st. asp. Rafała Skoczylasa z zespołu prasowego koszalińskiej policji wynika, że zatrzymani małoletni mieszkańcy Koszalina mają 9 i 10 lat. Potwierdził, że zgłoszenie dotyczyło rozbicia siedmiu szyb w zabytkowej lokomotywie.

 

 

Towarzystwo KKW oszacowało straty na blisko 18 tys. zł.

 

Na miejsce zdarzenia została wezwana Straż Ochrony Kolei. Powiadomiono policję. - Sprawę przekazaliśmy do sądu rodzinnego i nieletnich – powiedział st. asp. Skoczylas.

To nie pierwszy ich wybryk

Towarzystwo KKW zapowiedziało, że będzie egzekwować prawo do zadośćuczynienia za wyrządzone szkody.

 

ZOBACZ: Łazy. Wandale niszczą parowóz Ty45, symbol miasta. "Dla nich nie ma granic"

 

Zwróciło także uwagę na to, że teren stacji kolei wąskotorowej oraz lokomotywowni jest stale monitorowany za pośrednictwem 16 kamer, ewentualni wandale nie mogą więc liczyć na bezkarność, tym bardziej że wszelkie akty wandalizmu i kradzieży są bezwzględnie zgłaszane policji.

 

Jak podało Towarzystwo KKW, to nie pierwszy wybryk zatrzymanych chłopców. - Są także odpowiedzialni za układanie kamieni na szynach na stacji kolei normalnotorowej w Koszalinie, co mogło stanowić bezpośrednie zagrożenie dla kursujących tu pociągów – poinformowano.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie