Włosi dotkliwie pobici przed jednym z warszawskich klubów. Interweniuje włoska ambasada

Polska
Włosi dotkliwie pobici przed jednym z warszawskich klubów. Interweniuje włoska ambasada
Google Street View
Oo sprawie pisał włoski dziennik "La Nazione"

Siedmioro młodych Włochów zostało dotkliwie pobitych przed dyskoteką w Warszawie - podał w poniedziałek dziennik z Florencji "La Nazione". Trzy osoby trafiły do szpitala, stan jednej jest poważny. Dwudziestolatkowie pojechali odwiedzić przyjaciół przebywających w Polsce w ramach programu Erasmus.

Ofiary pobicia to mieszkańcy miejscowości Scandicci w Toskanii, a do zdarzenia doszło według gazety w nocy z piątku na sobotę.

Włosi zostali napadnięci przed warszawską dyskoteką w centrum przez gang chuliganów - relacjonuje dziennik. Jak dodaje, bili ich tak długo, dopóki wszyscy nie przewrócili się na ziemię z powodu odniesionych obrażeń.

 

Troje brutalnie pobitych trafiło do szpitala. U jednego stwierdzono krwotok wewnętrzny z powodu zadanych ciosów, drugiemu Włochowi grozi utrata oka. Tylko on dalej jest hospitalizowany.

 

ZOBACZ: Były kierowca brytyjskiej ambasady w Kabulu pobity. Prosił o ewakuację

 

Burmistrz Scandicci Sandro Fallani podejmuje starania, by sprowadzić wszystkich do kraju i jest w kontakcie z włoską ambasadą w Polsce.

Dyżurna z Komenda Stołeczna Policji Irmina Sulich przekazała, że o tę sprawę trzeba pytać we wtorek rzecznika komendy, ponieważ rzecznik dyżurny udziela informacji tylko o bieżących zdarzeniach.

Sprawę bada polska policja 

"W związku z pobiciem trzech Włochów prowadzone są czynności przez KRP 1. Dwóch pokrzywdzonych opuściło szpital wczoraj. Natomiast trzeci ma opuścić go jutro" - napisała w poniedziałek na Twitterze Komenda Stołeczna Policji. KSP nie udziela na razie szerszych informacji.

 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie