Józefów. Dwaj mężczyźni pobili 16-latka. Usłyszeli już zarzuty

Polska
Józefów. Dwaj mężczyźni pobili 16-latka. Usłyszeli już zarzuty
Policja Otwock
Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia 16-latka, gróźb karalnych oraz kradzieży stalowego tasaka o wartości 600 złotych

Dorośli mężczyźni zaatakowali 16-letniego chłopca, który szedł z koleżankami ulicą w podwarszawskim Józefowie. Trzymając w ręku tasak, grozili nieletniemu, że odetną mu nim głowę.

Do napadu na 16-latka doszło 8 września, w Józefowie. Kiedy policja otrzymała informację o pobiciu, na miejsce skierowano patrol.

 

Jak ustaliła policja, dwaj mężczyźni - w wieku 25 i 39 lat, bez powodu zaatakowali 16-latka, który spotkał się na jednej z ulic w Józefowie z koleżankami. Trzymając w ręku tasak, mężczyźni grozili nieletniemu, że odetną mu nim głowę.

Brutalny atak

Choć 16-latek proponował napastnikom telefon i pieniądze, to agresorzy i tak dotkliwie go pobili. Następnie mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Potrącił policjanta, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Był pod wpływem dopalaczy

 

Policjanci następnego dnia zatrzymali młodszego z podejrzewanych o udział w pobiciu 16-latka. Wkrótce po nim do aresztu trafił straszy z napastników. 

Tasak wcześniej ukradli

Mężczyźni zostali doprowadzeni na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia 16-latka, gróźb karalnych oraz kradzieży stalowego tasaka o wartości 600 złotych.  

 

Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek śledczych i prokuratury zastosował wobec obydwóch podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

zma/grz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie