Austria. Burmistrz Mödling napisał, że nie chce leczyć niezaszczepionych na intensywnej terapii

Świat
Austria. Burmistrz Mödling napisał, że nie chce leczyć niezaszczepionych na intensywnej terapii
Stadt Mödling
Wpis burmistrza wywołał falę negatywnych komentarzy w Austrii

Ze względu na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa, kwestia wolnych miejsc na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii staje się w Austrii przedmiotem ożywionych dyskusji. Burmistrz Mödling Hans Stefan Hintner (OeVP) wyraził pogląd, że w przypadku decydowania o kolejności przyjmowania pacjentów, osoby niezaszczepione nie powinny mieć prawa do leczenia szpitalnego.

Wywołał tym oburzenie wśród przedstawicieli FPOe, skrajnie prawicowej partii, wypowiadającej się przeciwko szczepieniu przeciw Covid-19 i negującej pandemię koronawirusa.

 

ZOBACZ: Zaszczep się na Wszystkich Świętych. Mobilne punty szczepień przed cmentarzami

 

Hintnera, burmistrza podwiedeńskiego Mödling (Dolna Austria) i członka Rady Narodowej z Partii Ludowej (OeVP), wzburzył program "Am Schauplatz" w państwowej telewizji ORF - relacjonuje portal Kurier. - W programie prezentowane były opinie przeciwników szczepień i teorie spiskowe - i to w dniu, w którym liczba infekcji poszybowała w górę - przekazuje.

 

W związku z tym burmistrz Mödling w napływie emocji napisał na swoim profilu na Facebooku o tym, że "niezaszczepieni powinni być poza intensywną terapią". - Powinno to przejść do porządku dziennego. Niezaszczepieni - wynocha z intensywnej terapii. Tak łatwo żyć samodzielnie - stwierdził.

 

Facebook/Hans Stefan Hintner

"Odmowa leczenia chorych jest nieludzka"

Wpis ten wywołał gwałtowną reakcję ze strony Udo Landbauera, polityka FPOe. - To jakieś szaleństwo, co jest możliwe w dzisiejszych czasach. Burmistrz z OeVP publicznie wzywa do odmowy leczenia chorych, wyrzucenia ich na ulicę i pozostawienia własnemu losowi. To nieludzkie - oburzał się Landbauer.

 

Jednocześnie na burmistrza Mödling spadł grad wyzwisk ze strony obozu zwolenników "wolności, światowych spisków i przeciwników szczepionek" - jak określił to Hintner, który rozważał nawet zatrudnienie prawnika.

 

Jednak burmistrz Mödling podtrzymuje swoje zdanie, podkreślając, że "nieludzkimi można nazwać tych, którzy się nie szczepią i zagrażają społeczeństwu". - Nasze szpitale pracują do granic możliwości i tym należy się przede wszystkim zająć - cytuje burmistrza "Kronen Zeitung".

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie