Zaszczep się na Wszystkich Świętych. Mobilne punty szczepień przed cmentarzami

Polska
Zaszczep się na Wszystkich Świętych. Mobilne punty szczepień przed cmentarzami
Polsat News
Mobilne punkty szczepień oferują szczepienia bez konieczności wcześniejszej rejestracji

Przy cmentarzach w całej Polsce pojawiają się mobilne punkty szczepień, w których można przyjąć preparaty firm Johnson&Johnson oraz Pfizera. Jest to okazja dla wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili albo planują otrzymać trzecią dawkę. Działanie jednego z takich punktów w Rzeszowie sprawdziła reporterka Polsat News.

- Przyjęłam właśnie trzecią dawkę. Cieszę się, że mogłam się zaszczepić przy okazji, gdy odwiedzałam groby bliskich - powiedziała jedna z mieszkanek Rzeszowa, która skorzystała z mobilnego punktu szczepień przy cmentarzu Wilkowyja w stolicy Podkarpacia. 

 

ZOBACZ: Trzecia dawka szczepionki. Sondaż: 63 proc. Polaków deklaruje, że by się zaszczepiło

 

Na parkingu przy najstarszej nekropolii w Rzeszowie, tak jak w wielu innych miastach w całej Polsce, stanął specjalny autobus, w którym można otrzymać szczepionki przeciw COVID-19 bez kolejek i bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

 

Punkt zaczął pracę w sobotę i będzie oczekiwać na chętnych do 1 listopada. Można w nim bezpłatnie zaszczepić się preparatami firm Johnson&Johnson i Pfizera od g. 9 do 16. W punkcie można wykonać także szybki test na przeciwciała COVID-19.

 

WIDEO: Jak działa mobilny punkt szczepień w Rzeszowie? Relacja reporterki Polsat News

 

 

Mieszkańcy Rzeszowa chwalą ten pomysł. - Generalnie każdy przychodzi do bliskich na cmentarz, więc skoro ktoś wcześniej się nie zaszczepił, to teraz będzie mieć bardzo dobrą okazję - powiedział jeden z mieszkańców, który postanowił przyjąć trzecią dawkę w szczepionkobusie.

"Gdyby nie ta akcja, nie przyjąłbym trzeciej dawki"

Jak podkreślają rozmówcy reporterki Polsat News, postanowili się zaszczepić, aby dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych. - Gdyby nie ta akcja, to nie przyjąłbym trzeciej dawki. Moja żona miała opory, ale wnuczka do niej elegancko podeszła i dzięki temu postanowiła się zaszczepić - przyznał jeden z mieszkańców Rzeszowa.

 

ZOBACZ: Szczepienia dla najmłodszych. Niedzielski: wniosek Pfizera jest złożony, decyzja niedługo

 

Przez pierwsze dwie godziny działania punktu, skorzystało z niego 12 osób. Władze miasta zadbały o poinformowanie mieszkańców o możliwości zaszczepienia się przy cmentarzu i wysłały SMS-y z taką informacją. Przygotowały ulotki i materiały informacyjne.

 

Szczepionkobusy stanęły w 10 miastach na Podkarpaciu - w Mielcu, Dębicy, Krośnie, Sanoku, Dynowie, Stalowej Woli, Połańcu, Przemyślu, Przeworsku i Rzeszowie.

kmd/grz / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie