Mateusz Morawiecki: dla takich momentów jest się politykiem, wzruszenie odbiera mowę

Polska
Mateusz Morawiecki: dla takich momentów jest się politykiem, wzruszenie odbiera mowę
Facebook/Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki

"W pracy premiera w większości są dni trudne, ale dla takich momentów jest się politykiem, wzruszenie odbiera mowę" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Do wpisu dołączył list z życzeniami otrzymanymi od stuletniej Stefanii Tucholskiej.

"Nie ukrywam, że w pracy, a w zasadzie służbie Polsce, bo tak postrzegam bycie premierem, w większości są dni trudne. Ale w takich chwilach jak dziś, gdy otworzyłem kopertę i przeczytałem list Pani Stefanii Tucholskiej, wzruszenie odbiera mowę... Dla takich momentów jest się politykiem" - napisał szef rządu na Facebooku.

 

"Kochani Seniorzy - obyście wszyscy dożyli co najmniej tylu lat w zdrowiu i pogodzie ducha, co Pani Stefania!" - dodał Morawiecki.

 

 

Do wpisu dołączył zdjęcia listu, który otrzymał od stulatki. Seniorka, urodzona 3 maja 1921 r. dziękowała premierowi za życzenia otrzymane w dniu setnych urodzin. "Proszę przyjąć podziękowania za otrzymane od pana premier i Radę Ministrów życzenia urodzinowe z okazji moich setnych urodzin. Te piękne życzenia sprawiły mi wielką radość i były powodem wielkiego wzruszenia. Po raz pierwszy i pewnie ostatni w moim życiu napisał do mnie premier mojej ukochanej ojczyzny" - napisała pani Stefania. W liście pokrótce przedstawiła swoją historię.

 

ZOBACZ: "Teza o malejącej roli premiera jest absurdalna". Łukasz Schreiber w "Gościu Wydarzeń"

 

"Pan premier był łaskaw zauważyć prostą starszą kobietę. Czytam pana życzenia i jestem z pana dumna. Dumna jestem z mojej Polski. Proszę przyjąć życzenia wszystkiego najlepszego. Niech panu nigdy nie zabraknie ludzkiej życzliwości. Życzę żeby był pan premierem jeszcze przez wiele lat. Niech panu Bóg błogosławi, a Matka Boska Częstochowska ma w swojej opiece" - podsumowała.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie