Problemy na kolei. Duże opóźnienia, niektóre trasy są nieprzejezdne

Polska
Problemy na kolei. Duże opóźnienia, niektóre trasy są nieprzejezdne
Polsat News
Opóźnienia w kursowaniu pociągów spowodowane są trudną sytuacją pogodową.

Co drugi pociąg będący w czwartkowy wieczór w trasie jest opóźniony. 80 pociągów zostało całkiem odwołanych - to bilans problemów z jakimi zmagają się podróżni. Ze względu na złe warunki pogodowe, koło Olsztynka pociąg IC "Kolberg" najechał na drzewo.

W miejscowości Pawłów na Opolszczyźnie silny wiatr przewrócił ciężarówkę jadącą drogą krajową nr 94. W Olsztynie wiatr uszkodził dach na budynku Szkoły Podstawowej nr 2, a na ogrodzenie innej placówki spadło drzewo. Najtrudniejsza sytuacja jest w woj. dolnośląskim - to tam zginęły cztery osoby. Wichury szaleją nad Polską.
 
W związku z trudnymi warunkami pogodowymi, niemal 80 pociągów zostało całkiem odwołanych. W ciągu całej doby (od 0:00 do 20:38) co piąty pociąg przyjechał na końcową stację opóźniony.

Do Berlina autobusem

Jak informuje PKP PLK, nieprzejezdne są trasy na zachodzie kraju, m.in. Jelenia Góra – Wałbrzych, Piła – Poznań, Węgliniec – Jelenia Góra, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Szczecin – Reptowo, Poznań – Zbąszynek, Słupsk – Lębork, Legnica – Rudna Gwizdanów, Nysa – Brzeg.

Gdzie największe opóźnienia pociągów?

IC "Chełmoński" Kraków - Świnoujście jest opóźniony o 476 minut, natomiast IC "Wyczółkowski" Świnoujście - Lublin nieco ponad 400 min. 
 
Ponadto dziesiątki innych pociągów ma także po ponad 100-200 min. spóźnienia.
 
Wcześniej w czwartek pociąg osobowy uderzył w drzewo znajdujące się na torowisku w Baszewicach, w powiecie gryfickim. - Trzy osoby zostały poszkodowane - poinformował rzecznik PKP PLK Bartosz Pietrzykowski. 
 
Ze względu na wzmożone zainteresowanie sytuacją na kolei wolniej działa strona portalpasazera.pl.
msl/wka/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie