Wichury w Zachodniopomorskiem. Pociąg osobowy uderzył w drzewo, które spadło na tory

Polska
Wichury w Zachodniopomorskiem. Pociąg osobowy uderzył w drzewo, które spadło na tory
Gryfice24.online
Służby pracują na miejscu zdarzenia. Pociąg zderzył się z powalonym drzewem

Pociąg osobowy uderzył w drzewo znajdujące się na torowisku w Baszewicach, w powiecie gryfickim. - Trzy osoby zostały poszkodowane - poinformowa rzecznik PKP PLK Bartosz Pietrzykowski. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej i ratownicy medyczni.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12:30. Silne wichury powaliły drzewo, które spadło wprost na tory kolejowe przed jadący pociąg osobowy Polregio "Pomerania" relacji Szczecin-Kołobrzeg.

 

- Na miejsce wysłaliśmy już ekipę techniczną, która ma usunąć drzewo z torów. Pasażerowie wysiądą w Gryficach, a w dalszą podróż zabierze ich kolejny pociąg tego samego przewoźnika, który zostanie wysłany z Goleniowa - poinformował Pietrzykowski.

 

ZOBACZ: Wichury nad Polską. Porywy wiatru nawet do 130 km/h

 

Jak podał rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach mł. kpt. inż. Łukasz Góralski, uszkodzone zostały boczne szyby oraz przednia część pociągu, którym podróżowało 80 osób.

 

Jak dodał "trzy z nich zostały poszkodowane, jedna odmówiła pomocy".

 

Opóźnienia pociągów

Zablokowana jest linia kolejowa nr 402 między stacjami Płoty a Gryfice. Zarządca infrastruktury PKP PLK na razie nie informuje, ile potrwają utrudnienia. Opóźnienia notuje część innych pociągów regionalnych w województwie zachodniopomorskim.

Wiatr zerwał dach sali gimnastycznej

Również w powiecie gryfińskim, w miejscowości Stołeczna, wiatr zerwał dach z budynku sali gimnastycznej. Nie ma poszkodowanych. Na miejscu pracuje sześć zastępów strażaków.

 

 

Z kolei w samym Gryfinie, przy ulicy Łużyckiej, drzewo spadło na samochód. Poszkodowana została jedna osoba.

450 interwencji

Do godziny 13:30 zachodniopomorscy strażacy interweniowali w województwie 450 razy. Najczęściej były to wyjazdy do powalonych drzew. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: myśliborskim, gryfińskim i goleniowskim.

 

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa zachodniopomorskiego. Wiatr może osiągać prędkość w porywach do 100 km/h, a w pasie nadmorskim do 110 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do piątkowego poranka.

ac/bas/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie