Ukraina. Policja: zamknięto kanał przerzutu migrantów przez granicę z Polską

Świat
Ukraina. Policja: zamknięto kanał przerzutu migrantów przez granicę z Polską
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Policja obwodu lwowskiego poinformowała w poniedziałek o zamknięciu kanału przerzutu migrantów przez granicę ukraińsko-polską. Od sierpnia do października grupa nielegalnie przeprawiła do Polski 21 osób.

Jak przekazała w komunikacie policja, organizatorem procederu był 43-letni mieszkaniec rejonu samborskiego w obwodzie lwowskim.

Przemycono 21 osób

Ustalono, że od sierpnia do października wraz ze wspólnikami - dwoma obywatelami Ukrainy i obywatelem Indii - zorganizował nielegalne przeprawienie przez granicę z Ukrainy na terytorium Polski czterech grup cudzoziemców - łącznie 21 osób. Byli to obywatele Indii, Afganistanu i Nepalu.

 

Podczas rewizji w miejscu zamieszkania organizatora policjanci zarekwirowali notatki, dokumenty, telefony komórkowe i inne dowody rzeczowe, które potwierdzają jego związek z organizacją kanału przerzutu osób przez granicę - czytamy.

 

ZOBACZ: Granica z Białorusią. Nieletni nielegalny imigrant przedostał się do Polski i przejechał pół kraju

 

43-latek został poinformowany o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu kodeksu karnego, dotyczącego nielegalnego przerzutu ludzi przez granicę państwową. Może grozić mu od pięciu do siedmiu lat pozbawienia wolności. Podejrzany został aresztowany.

 

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie