Białystok. Pościg za imigrantami. Policja zatrzymała busa z 15 Syryjczykami

Polska
Białystok. Pościg za imigrantami. Policja zatrzymała busa z 15 Syryjczykami
Pixabay

W poniedziałek nad ranem białostoccy policjanci ruszyli za uciekającym busem, który nie zatrzymał się do kontroli. - Pościg rozpoczął się przed godz. 4 na przedmieściach Białegostoku. Citoren Jumper, jadący od strony granicy, nie zatrzymał się do kontroli - powiedział Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji. Gruziński kierowca przewoził kilkunastu imigrantów.

Policjanci ruszyli w poniedziałek rano w pościg, za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli w miejscowości Grabówka. Uciekał ulicami Białegostoku, po czym wjechał na trasę S8 w kierunku Warszawy. - Został zatrzymany w Rzędzianach. Okazał się nim Gruzin, który przewoził 15 nielegalnych imigrantów. Pierwsze ustalenia wskazują, że są to obywatele Syrii - przekazał polsatnews.pl rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. 

 

- Kierowca został zatrzymany, a imigranci przekazani Straży Granicznej - dodał. Mimo, ze dzień jeszcze dobrze się nie zaczął, to nie była to jedyna taka interwencja. Nad ranem białostoccy funkcjonariusze zatrzymali między Michałowem a Nową Wolą volvo, w którym Palestyńczyk przewoził imigrantów z Turcji i Iraku. 

Niespokojna niedziela 

Również niedziela obfitowała w pościgi i zatrzymania samochodów przewożących nielegalnych imigrantów. - Popołudniu w Siemiatyczach zatrzymaliśmy peugeot 307, który uciekał przed Strażą Graniczną. Kierowca był bardzo agresywny, uderzył w nasze bmw i próbował zepchnąć inny nasz samochód - mówił Krupa. Auto prowadził Albańczyk, który próbował przewieźć przez Polskę siedmiu imigrantów. 

 

Wcześniej, w niedzielę nad ranem w Narewce zatrzymany został Ukrainiec, który wiózł 10 nielegalnych imigrantów. Później w Białymstoku zakończył się pościg za Audi Q5, które uciekało od Michałowa. - To był samochód na szwedzkich tablicach. Kierowcą był Irakijczyk ze szwedzkim obywatelstwem, który przewoził sześciu imigrantów z Iraku - powiedział przedstawiciel policji. 

 

Policjanci prewencji tego dnia przechwycili też w Sofipolu mercedesa, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. Syryjczyk, który prowadził samochód, został zatrzymany. 

Agresywnie i niebezpiecznie na podlaskich drogach 

Kryzys na granicy z Białorusią spowodował, że na drogach w Podlaskiem zrobiło się bardzo niebezpiecznie. - Skala takich sytuacji i ich przebieg pokazuje, że ci kierowcy, którzy przyjeżdżają po imigrantów są agresywni i nie baczą na bezpieczeństwo, nie liczą się z innymi - ostrzegł Krupa. 

 

W związku z tym podlascy funkcjonariusze otrzymali wsparcie. - Na terenie naszego województwa pracują policjanci z terenu całej Polski - dodał rzecznik. 

ap/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie