Granica z Białorusią. Nieletni nielegalny imigrant przedostał się do Polski i przejechał pół kraju

Polska
Granica z Białorusią. Nieletni nielegalny imigrant przedostał się do Polski i przejechał pół kraju
Wikipedia Commons

Straż Graniczna z Opola zatrzymała obcokrajowca, który nielegalnie dostał się na teren naszego państwa - poinformował w piątek chor. szt. Szymon Mościcki, rzecznik komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

Jak przekazał rzecznik Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, do zatrzymania obcokrajowca doszło w czwartek na terenie stacji kolejowej w Kluczborku.

Obcokrajowiec bez dokumentów 

"Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu otrzymali informację od funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Kluczborka, iż w rejonie tamtejszej stacji kolejowej przebywa mężczyzna, który nie posiada jakichkolwiek dokumentów, potwierdzających jego tożsamość.

 

Przybyły na miejsce patrol Straży Granicznej przeprowadził kontrolę legalności pobytu wobec mężczyzny, w trakcie której cudzoziemiec oświadczył, że jest obywatelem Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej" - powiedział Mościcki.

 

W ciągu dalszych czynności wyjaśniających obcokrajowiec zmienił zeznania i oświadczył, że jest obywatelem Tunezji. Służba Graniczna prowadzi obecnie czynności mające na celu ustalenie faktycznego kraju pochodzenia nielegalnego imigranta.

ap / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie