Podlaskie. Kierowca busa aresztowany. Przewoził 36 nielegalnych imigrantów

Polska
Podlaskie. Kierowca busa aresztowany. Przewoził 36 nielegalnych imigrantów
wikimedia/Vauxford
Do zatrzymania doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na stacji benzynowej w Grajewie.

Sąd w Grajewie (Podlaskie) aresztował na trzy miesiące kierowcę, który w busie zatrzymanym przez policję przewoził 36 nielegalnych imigrantów. Prokuratura postawiła mu zarzut organizacji nielegalnego przekroczenia granicy. Podejrzany nie przyznaje się, odmówił składania wyjaśnień.

Do zatrzymania doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na stacji benzynowej w Grajewie. Policyjny patrol drogowy skontrolował tam kierowcę volkswagena craftera (busa do transportu towarów); w środku było 36 osób, 31 dorosłych i pięcioro dzieci.

 

ZOBACZ: Białystok. Pościg za imigrantami. Policja zatrzymała busa z 15 Syryjczykami

 

Żeby się zmieścić, jechali w przestrzeni ładunkowej tego samochodu na stojąco.

 

Zanim cała grupa (okazało się, że to obywatele Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią) została przekazana Straży Granicznej, została zabrana przez funkcjonariuszy do grajewskiej komendy policji. Funkcjonariusze zorganizowali dla tych osób ciepły posiłek i odzież.

Nie przyznał się do winy

Kierowcą volkswagena był Polak, który został zatrzymany. Po postawieniu zarzutów organizacji innym osobom nielegalnego przekraczania granicy RP, podejrzany nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

 

ZOBACZ: Litwa. Wśród nielegalnych imigrantów z Białorusi osoby związane z organizacjami terrorystycznymi

 

Prokuratura Rejonowa w Grajewie skierowała do sądu wniosek o jego areszt, argumentując to przede wszystkim obawą matactwa i grożącą mężczyźnie surową karą; przy postawionym zarzucie grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Sąd uwzględnił wniosek i aresztował podejrzanego na trzy miesiące - poinformował w poniedziałek szef grajewskiej prokuratury Bogusław Dereszewski.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie