"Kokainowe hipopotamy". Kolumbia sterylizuje zwierzęta Pablo Escobara

Kultura
"Kokainowe hipopotamy". Kolumbia sterylizuje zwierzęta Pablo Escobara
CC0
Pablo Escobar miał kolekcję egzotycznych zwierząt

Władze Kolumbii rozpoczęły sterylizację hipopotamów nielegalnie sprowadzonych przez byłego barona narkotykowego Pablo Escobara na swoją posiadłość. Zwierzęta w związku ze wzrostem populacji stanowią zagrożenie dla lokalnej społeczności.

Według kolumbijskich mediów do soboty służby weterynaryjne poddały sterylizacji za pośrednictwem substancji chemicznych 24 z prawie 90 hipopotamów sprowadzonych przez Escobara w latach 80. z Afryki. Choć kolumbijski mafioso nabył zaledwie cztery okazy, zwierzęta szybko się rozmnożyły.

Sterylizacja hipopotamów amerykańskim środkiem

Wydawany w Bogocie dziennik "El Tiempo" ujawnił, że środek chemiczny podawany w dwóch dawkach hipopotamom w celu ich sterylizacji został sprowadzony z USA za pośrednictwem kolumbijskiej ambasady w Waszyngtonie.

 

ZOBACZ: "Kokainowe hipopotamy" Escobara sieją postrach. Biolodzy ostrzegają

 

Stołeczny dziennik dowiedział się, że decyzja o sterylizacji zwierząt zapadła po potwierdzeniu, że co najmniej kilkanaście hipopotamów z gospodarstwa należącego kiedyś do Escobara, szefa legendarnego kartelu z Medellin, skierowało się na inne tereny, korzystając z rzeki Magdalena.

Zwierzyniec Escobara

Przełomowe było zdarzenie, do którego doszło 11 maja 2020 r. w pobliżu posiadłości Escobara, tzw. Haciendy Napoles w Puerto Triunfo, gdzie jeden z hipopotamów zaatakował mężczyznę, poważnie go raniąc.

 

ZOBACZ: Organizacja turystyczna w Wiedniu założyła konto na OnlyFans. To protest przeciwko cenzurze

 

Zabity w 1993 r. w trakcie policyjnej obławy Pablo Escobar przez lata gromadził w swojej liczącej ponad 20 km kw. posiadłości egzotyczne zwierzęta, m.in. żyrafy, tygrysy, antylopy oraz hipopotamy.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie