Niemcy. Ciało kobiety zaginionej podczas powodzi na zachodzie RFN znalezione w Rotterdamie

Świat
Niemcy. Ciało kobiety zaginionej podczas powodzi na zachodzie RFN znalezione w Rotterdamie
Polsat News
W lipcu burze i ulewne deszcze spowodowały powodzie w części zachodnich Niemiec. Największe straty ponieśli mieszkańcy krajów związkowych Nadrenia-Palatynat i Nadrenia Północna-Westfalia.

W Rotterdamie w Holandii znaleziono zwłoki kobiety z doliny rzeki Ahr w Nadrenii-Palatynacie, która zaginęła podczas powodzi na zachodzie Niemiec w lipcu tego roku. Rzeka Ren poniosła ciało na odległość ponad 300 km - informuje w piątek dziennik "Bild".

- Ciało zostało znalezione już kilka tygodni temu - poinformował w piątek rzecznik policji w Koblencji, odpowiedzialnej za dolinę rzeki Ahr.

 

Jednak dopiero pod koniec września śledczym udało się zidentyfikować kobietę dzięki badaniom DNA - analiza wymagała czasu.

Tragiczny bilans powodzi

Liczba osób zaginionych w wyniku powodzi w Nadrenii-Palatynacie spadła tym samym do dwóch, natomiast liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 134 - informuje "Bild"

 

ZOBACZ: Hydrolog: Niemcy zostały ostrzeżone przed powodziami cztery dni wcześniej. "Coś poszło nie tak"

 

Obfite opady deszczu w połowie lipca spowodowały katastrofalne powodzie na rzekach w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec.

 

Wiele miejscowości, zwłaszcza w dolinie rzeki Ahr, zostało zniszczonych. W Nadrenii-Palatynacie 134 osoby straciły życie w związku z powodziami. W Nadrenii Północnej-Westfalii odnotowano 48 zgonów związanych z powodzią.

 

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie