Pomorskie. Trzech nastolatków skakało po dachu karetki pogotowia, gdy medycy byli u pacjenta

Polska
Pomorskie. Trzech nastolatków skakało po dachu karetki pogotowia, gdy medycy byli u pacjenta
KPP Chojnice
18-latek i jego o rok młodszy kolega usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Trzech nastolatków, w tym 16-latek, skakało po dachu karetki pogotowia, gdy medycy byli u pacjenta w jednej z miejscowości powiatu chojnickiego. 18-latek i jego o rok młodszy kolega usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym – podała w czwartek pomorska policja.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę ok. godz. 22.00 w jednej z miejscowości powiatu chojnickiego (Pomorskie).

 

Z ustaleń policji wynikało, że trzech młodych mężczyzn skakało po dachu karetki pogotowia, gdy medycy byli z wizytą u pacjenta. Zniszczenia w mieniu oszacowano na blisko 40 tys. zł.

 

ZOBACZ: Matka użyła 12-latki jako "czujnika parkowania". Przyjechało pogotowie

 

Sprawą zajęli się funkcjonariusze komisariatu w Czersku. Rozpytywali potencjalnych świadków, weryfikowali informacje, które do nich docierały, a w lokalnych mediach pojawił się komunikat o poszukiwaniach sprawców wandalizmu.

 

Pomorska policja podała w czwartek, że poszukiwani sami zgłosili się na komisariat. To trzech młodych mężczyzn z gmin Czersk i Chojnice w wieku od 16 do 18 lat.

 

ZOBACZ: Białystok. Nie żyje profesor medycyny. Wcześniej wzywał pogotowie do żony

 

18-latek i jego o rok młodszy kolega usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. - 16-latek jako nieletni sprawca czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym – przekazały służby prasowe pomorskiej policji.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie