Białystok. Nie żyje profesor medycyny. Wcześniej wzywał pogotowie do żony

Polska
Białystok. Nie żyje profesor medycyny. Wcześniej wzywał pogotowie do żony
Polsat News
Na miejscu zdarzenia służby znalazły zwłoki dwóch osób

Okoliczności śmierci dwóch osób: 63-letniego mężczyzny i 53-letniej kobiety, których ciała znaleziono na prywatnej działce, wyjaśnia policja - poinformował w czwartek rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Ofiarami są znany profesor Tadeusz Łapiński z białostockiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz jego żona, pielęgniarka na oddziale covidowym.

Krupa podał, że do zdarzenia doszło w środę wieczorem na jednej z posesji w miejscowości Zajezierce w gminie Zabłudów pod Białymstokiem. Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że są tam dwie ofiary śmiertelne. - Wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia - powiedział Krupa.

 

ZOBACZ: Białystok: chciał zastrzelić mężczyznę w centrum miasta. Pistolet nie wypalił

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do służb zadzwonił o 20:25 mężczyzna, który miał udzielać pierwszej pomocy swojej żonie. Ratował ją po utopieniu w basenie. Po przyjeździe służb medycznych na miejsce okazało się, że nie żyją dwie osoby. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Białymstoku, a przyczyny śmierci wyjaśnić ma sekcja zwłok.

"Dla nas to szok"

Informację o śmierci profesora i jego żony – bez podania szczegółów okoliczności śmierci – potwierdził Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

 

 

- Dla nas to szok. Pan Profesor Tadeusz Łapiński był niezwykle cenionym specjalistą i jest to olbrzymia strata dla naszego szpitala i całego środowiska akademickiego. Stał na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, cechowała go empatia, był mocno zaangażowany w leczenie pacjentów, zawsze był blisko nich, podobnie jak jego żona, która także pracowała na oddziale covidowym - powiedziała "Kurierowi Porannemu" Katarzyna Malinowska-Olczyk.

 

"Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br. zmarł tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński, pracownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii, lekarz, wieloletni nauczyciel akademicki. (...) W Zmarłym żegnamy wspaniałego człowieka, szanowanego nauczyciela akademickiego, wychowawcę młodzieży" - to z kolei fragment oświadczenia rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

pdb/ sgo/poranny.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie