Podlasie. Śmiertelny wypadek na obwodnicy Wasilkowa. Pojazdem najprawdopodobniej jechali imigranci

Polska
Podlasie. Śmiertelny wypadek na obwodnicy Wasilkowa. Pojazdem najprawdopodobniej jechali imigranci
Polsat News
Śmiertelny wypadek na Podlasiu

Do wypadku doszło na obwodnicy Wasilkowa (woj. podlaskie). Samochód osobowy, w którym jechały cztery osoby, uderzył w ciężarówkę. W wyniku zderzenia zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Pasażerami najprawdopodobniej byli imigranci.

Do wypadku doszło we wtorek ok. godziny 13, na obwodnicy Wasilkowa (woj. podlaskie). Samochód osobowy volkswagen golf najpierw uderzył w ciężarówkę, a potem w bariery.

 

ZOBACZ: Straż Graniczna opublikowała film z siłowego forsowania granicy z Białorusi do Polski

 

Samochód miał niemieckie tablice rejestracyjne i kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Według ustaleń policji, samochodem jechali imigranci. - Wstępne okoliczności wskazują na to, że osoby poszkodowane, to osoby nielegalnie przebywające na terenie naszego kraju - przekazał podinsp. Tomasz Krupa z Podlaskiej Policji. 

 

Policja poinformowała, że kierowca uciekał przed policją prawie 30 km, by w rejonie Wasilkowa uderzyć w ciężarówkę i barierki. - Policjanci pod Sokółką wydali polecenie kierowcy tego volkswagena do zatrzymania się - on je zignorował i zaczął uciekać. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca zachowywał się bardzo agresywnie i narażał innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo - dodał podinsp. Krupa.

W samochodzie byli migranci

Jedna osoba zginęła na miejscu. Trzy ranne osoby trafiły do szpitala, a jedna z nich była reanimowana na miejscu. - Ofiara śmiertelna to pasażer tego samochodu, natomiast kierowca i dwójka pasażerów, którzy uciekali, trafili do szpitala - przekazał Krupa.

 

WIDEO: Śmiertelny wypadek w Wasilkowie

 

 

Droga w stronę Białegostoku od granicy państwa jest zablokowana. Pojazdy osobowe są kierowane objazdem przez miejscowość Wasilków, natomiast samochody ciężarowe w Sokółce są kierowane na DW 673 do DW 671 do DK 8 w miejscowości Korycin.

wys/prz / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie